BOIG zaprasza do Tkalni podczas Shopping Center Forum 2016

tkalnia-parking

Podczas jesiennej edycji SCF firma BOIG zaprezentuje najnowszą inwestycję spółki A&A – obiekt handlowo -rozrywkowy Tkalnia, który zlokalizowany będzie w zabytkowym centrum Pabianic, na terenie byłej fabryki włókienniczej. Jest to największa inwestycja w ramach procesu rewitalizacji historycznej zabudowy Pabianic.

Spółka A&A jest inwestorem projektu Tkalnia w Pabianicach, drugiego co do liczby mieszkańców miasta w aglomeracji łódzkiej.

Tkalnia zostanie zlokalizowana na terenie dawnej fabryki włókienniczej Krusche-Ender przy ulicy Grobelnej 8, w samym centrum Pabianic i stanie się głównym miejscem handlowo – rozrywkowym w tym rejonie. Dzięki takiemu usytuowaniu obiektu oraz doskonałej infrastrukturze drogowej (S8, S14, A1 i A2) obecny catchment Tkalni to 120 tys. osób w zasięgu do 20 minut jazdy samochodem.

Powierzchnia najmu obiektu wyniesie blisko 12 tys. mkw. GLA, dla klientów centrum zostanie przygotowanych 230 miejsc parkingowych. Unikatowa architektura obiektu będzie połączeniem form wynikających z kontekstu historycznego z nowoczesną miejską przestrzenią publiczną.

– Tkalnia będzie rodzajem pasażu łączącego Park Słowackiego z parkiem i polem golfowym A&A Arkadia. Powstaną uliczki z restauracjami, kawiarniami i sklepami otaczającymi miejski plac z fontanną, rynkiem i uliczną zielenią. Chcemy, by Tkalnia przyciągała nie tylko miłośników zakupów, ale także ludzi pragnących smacznie zjeść i miło spędzić czas  – wyjaśnia Adrian Majsterek, inwestor i współwłaściciel spółki A&A .

Spółka A&A działa na rynku nieruchomości w centralnej Polsce. Oferuje do wynajęcia blisko ćwierć miliona metrów kwadratowych powierzchni handlowej, magazynowej, produkcyjnej oraz biurowej, mieszczącej się w 18 zrewitalizowanych obiektach w Łodzi oraz okolicach.

Projekt Tkalni powstał w pracowni architektonicznej MAAi, pod kierunkiem Marka Arciszewskiego. Pieczę nad realizacją inwestycji pełni Trebbi Polska.

Z szczegółami inwestycji będzie można się zapoznać podczas Shopping Center Forum 2016 na stoisku BOIG nr 3.7.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY