Salon Smyk w Galerii Libero

Największa w Polsce sieć sklepów specjalistycznych dla dzieci Smyk otworzy sklep w Galerii Libero – realizowanej na południu Katowic przez spółkę Echo Investment. Salon marki Smyk w Libero zajmie powierzchnię ponad 1,1 tys. mkw.

– Cieszymy się, że Smyk zawita do południowych Katowic. Jednym z fundamentów naszego globalnego sukcesu jest odpowiedni dobór obiektów, w których powstają nasze nowe sklepy. Decydując się na otwarcie Smyk w Libero wzięliśmy pod uwagę zarówno stosunkowo niskie nasycenie powierzchnią handlową południowych Katowic jak i obiecujący, dobrze pasujący do naszego modelu działalności profil tego obiektu. Nie bez znaczenia był też fakt, iż od wielu lat współpracujemy z inwestorem przy okazji realizacji innych projektów. Jestem przekonany, że nasz sklep w katowickim Libero zdobędzie wierne grono lojalnych klientów i stanie się ważnym punktem na biznesowej mapie Smyk – mówi Paweł Oskędra, Property Director sieci Smyk.

– Libero będzie miejscem wyjątkowych dla klientów w każdym wieku. Jedną z grup, o którą zadbaliśmy szczególnie są dzieci. Z myślą o najmłodszych opracowujemy dopasowany do ich potrzeb mix najemców, ale także stawiamy na rozwiązania architektoniczne w samym obiekcie. Obecnie jesteśmy na etapie projektowania udogodnień w postaci bezpiecznych placów rekreacyjnych wewnątrz obiektu, stanowisk do gier czy dedykowanych przestrzeni w ramach food courtu. Wiele atrakcji dla dzieci zapewnią kreatywne strefy do zabaw i uprawniania sportów zlokalizowane na placu zewnętrznym. We wszystkich naszych działaniach stawiamy na zadowolenie przyszłych klientów, dlatego też podpisaliśmy umowę ze Smykiem, najbardziej rozpoznawalną i lubianą siecią sklepów z ofertą dziecięca w kraju – mówi Tomasz Domoń, kierownik zespołu komercjalizacji w Dziale Centrów Handlowych.

Realizacja Galerii Libero odbyła się zgodnie z harmonogramem. We wrześniu br. prace rozpoczął wykonawca stanu surowego – firma Erbud. Równocześnie trwa zaawansowany proces komercjalizacji. Ponad 40% powierzchni handlowej zostało już wynajęte. Podpisano umowy m.in. z: Helios SA – operatorem nowoczesnego multipleksu kinowego, Fabryka Formy – sieć klubów fitness, Media Markt – lider branży elektronicznej, Martes Sport – sieć sklepów sportowych, która w Libero otworzy sklep o pow. 1,2 tys. mkw. Kompletowana jest lista najemców branży modowej, wśród nich jest już m.in. sklep Lancerto. W Libero obecna będzie również bardzo dobrze znana na Śląsku Apteka Europejska. W Libero powstanie również pub sportowy „Food & Ball” – nowatorski koncept Arkadiusza Milika, piłkarskiego reprezentanta Polski i zawodnika Napoli.

Smyk to polska sieć sklepów z artykułami dla dzieci od urodzenia do 14 roku życia oraz dla kobiet w ciąży, m.in. z odzieżą, obuwiem, akcesoriami dziecięcymi, zabawkami i książkami. W ramach Grupy Smyk funkcjonuje obecnie  ponad 215 sklepów w Polsce, Rosji, na Ukrainie i w Rumunii, oraz w Niemczech (pod marką Spiele Max). W Polsce sieć posiada ok. 125 salonów stacjonarnych.

W styczniu 2016 roku Fundusz Bridgepoint zawarł przedwstępną umowę kupna sieci sklepów Smyk. Łączna kwota transakcji szacowana jest na 247 mln euro. Transakcja dotyczy całej Grupy Smyk, będącej własnością Empik Media & Fashion.

Galeria Libero to nowe, ekscytujące miejsce na handlowej mapie Katowic – świeże spojrzenie na zakupy, rozrywkę, rekreację  i sport. To przyjazna i komfortowa przestrzeń zaprojektowana na wskroś współcześnie, jednak z klasycznym podejściem estetycznym.  Miejsce spotkań, inspiracji, fascynacji i po prostu miło spędzonego czasu.

Ponad 150 sklepów, liczne restauracje, kawiarnie, kluby, kinowy multipleks, korty do squasha, badmintona, klub fitness i klub bilardowy – Libero to jedyne miejsce w regionie z tak bogatą ofertą sportową i rekreacyjną. To również nowocześnie zaaranżowany, miejski plac z fontannami, amfiteatrem, skate parkiem, lodowiskiem, miejscami do wypoczynku, gier stacjonarnych i innych aktywności na świeżym powietrzu.

Libero powstaje przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Katowicach. Otwarcie zaplanowano na wiosnę 2018 roku.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY