Tesco testuje usługę Scan&Shop. Również w wersji mobilnej

tesco-scan

Usługa Scan&Shop została już przetestowana na Węgrzech. Teraz brytyjska sieć supermarketów zamierza wprowadzić ją także w pozostałych krajach Europy Środkowej, w tym w Polsce.

Zakupy ze Scan&Shop, a także przy użyciu aplikacji mobilnej Scan&Shop, są bardzo proste. Klient może dzięki nim oszczędzić swój czas, na bieżąco kontrolować wydawaną kwotę, skrócić swoje oczekiwanie w kolejce do kasy oraz uniknąć wykładania produktów przy kasie tylko po to, by je później spakować. W pierwszej kolejności możliwości tej usługi sprawdzą klienci na Słowacji, a w dalszej kolejności w Czechach, na Węgrzech i w Polsce.

– Usługi będą testowo wdrażane łącznie w 17 sklepach w Europie Środkowej. O rozpoczęciu testów w Polsce poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Planowane są na rok 2017 – wyjaśnia w rozmowie z Evigo.pl Michał Sikora, kierownik ds. komunikacji Tesco Polska.

Szybsze zakupy ze skanerem bądź smartfonem w dłoni

Na czym dokładnie polega usługa Scan&Shop? „Wystarczy zabrać ze sobą przenośny skaner znajdujący się przy wejściu do sklepu. Jeśli chcesz użyć swojej karty Clubcard, zeskanuj ją pod ekranem. Jeśli nie masz karty Clubcard, zaznacz odpowiednią opcję na ekranie powitalnym. Gdy urządzenie zaświeci się na zielono, możesz zacząć zakupy. Wystarczy zeskanować produkty i włożyć je do wózka lub koszyka. Na bieżąco kontrolujesz wtedy sumę wydatków. W przypadku owoców i warzyw musisz zeskanować kod kreskowy znajdujący się na półce. Wszystkie produkty w cenie podanej za kilogram należy najpierw zważy, a następnie zeskanować kod z wagi. Na koniec wystarczy udać się do kasy samoobsługowej, aby zapłacić. Specjalnie przeszkolone koleżanki i koledzy pomogą klientom sfinalizować transakcję. Zakupy można robić w ten sposób także z aplikacją mobilną Scan&Shop, która – po zainstalowaniu na Twoim smartfonie – może z powodzeniem zastąpić sklepowy skaner. Jeszcze jeden ważny element – nie zapomnij o zeskanowaniu kodu QR, który również znajdziesz przy wejściu do danego sklepu. Po zakończeniu zakupów zostanie wygenerowany specjalny kod, który umożliwi Ci zapłatę przy kasie” – tak działanie tej usługi opisują przedstawiciele Tesco.

Tesco systematycznie stara się wprowadzać innowacyjne rozwiązania do swoich sklepów. W ostatnich latach sieć wprowadziła wiele nowości, np. program lojalnościowy Clubcard, pierwsze kasy samoobsługowe i sklepy otwarte całą dobę, e-zakupy, a także Wi-Fi we wszystkich sklepach.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY