Sukces projektów Atut na SCF 2016

Wiele interesujących spotkań, długich rozmów i ważnych deklaracji – tak targi SCF 2016 podsumowuje Spółka KG Group, która po raz pierwszy zaprezentowała na nich pięć projektów: Atut Grażyny, Atut Ruczaj,  Atut Bielany, Atut Złocień oraz flagową inwestycję – Atut Kraków.

– Warto było wziąć udział w targach SCF, gdyż jest to najważniejsze wydarzenie dla całej branży retail. Wszystkie zaprezentowane przez nas inwestycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Przeprowadziliśmy ważne rozmowy z potencjalnymi najemcami, którzy są gotowi otwierać lokale w naszych obiektach i część z nich już złożyła wstępne deklaracje. Szczególnie doceniony został Atut Kraków, określany jako bardzo atrakcyjny projekt ze względu na swoją lokalizację w drugim największym mieście w Polsce. To wielofunkcyjne centrum idealnie wpisze się w istniejącą handlową mapę regionu i dostarczy kompleksową ofertę jego mieszkańcom – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

Wśród zaprezentowanych przez KG Group projektów, największym z nich był Atut Kraków – obiekt typu mixed-use o powierzchni ponad 60 tys. mkw. GLA., w skład którego wejdzie retail park, wielkopowierzchniowy sklep z wyposażeniem wnętrz, hipermarket spożywczy, a także centrum restauracyjne i wyprzedażowe (zrealizowane w II fazach). Na odwiedzających centrum klientów czekać będzie około 1300 miejsc parkingowych. Mocną stroną tego projektu jest jego lokalizacja. Atut Kraków powstanie przy ul. Nowohuckiej (DW 776), jednej z głównych arterii komunikacyjnej miasta, pomiędzy dwiema dzielnicami: Nowa Huta i Podgórze. Dodatkową zaletą projektu jest jego położenie w strefie znanej mieszkańcom jako miejsce handlu – w pobliżu funkcjonuje już CH M1, Selgros, CH Czyżyny, CH Krokus, Galeria Plaza, a niebawem otwarta zostanie także Serenada. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajduje się również wielofunkcyjne Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Wygodne połączenie z autostradą A4 dodatkowo pozwoli na sprawny dojazd klientom zarówno od strony Rzeszowa, Tarnowa, Katowic, jak i Nowego Sącza czy Zakopanego. W strefie dojazdu do 70 minut samochodem znajduje się ponad 1,5 mln. osób.

Spółka KG Group przedstawiła także projekty typu convenience. Wśród nich znalazł się Atut Bielany – obiekt handlowy o powierzchni 3,8 tys. mkw. GLA oraz centrum medyczne o pow. 4 tys. mkw. Inwestycja zostanie zlokalizowana przy ul. Księcia Józefa (DW 780) – jednej z głównych arterii komunikacyjnych Krakowa prowadzącej do autostrady A4, tuż obok planowanej trasy Zwierzynieckiej – III obwodnicy Krakowa.

Kolejnym z nich był Atut Złocień – centrum handlowe o powierzchni 3 tys. mkw., co idealnie sprawdza się w obiektach przeznaczonych na szybkie, ale i kompleksowe zakupy. Lokalizacja  centrum została starannie wybrana ze  względu na istniejące i planowane osiedla mieszkaniowe.

Wśród zaprezentowanych obiektów było również budowane obecnie centrum handlowe Atut przy ul. Grażyny (3,5 tys. mkw.) – obiekt typu convenience zlokalizowany w północnej części Krakowa – przy wyjeździe z miasta w kierunku Katowic, Warszawy oraz Sandomierza, tuż przy jednym z największych krakowskich targowisk.

Z przedstawicielami spółki można było także porozmawiać o szczegółach projektu Atut Ruczaj (6,8 tys. mkw.) położonego przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta – ul. Bunscha, w sąsiedztwie zjazdu na autostradę A4 i największego nowego osiedla Krakowa – Ruczaj.

Komercjalizacją obiektów sieci Atut zajmuje się BOIG Property Consulting.

KG GROUP to Holding Spółek, których głównym celem jest ogólnopolska działalność deweloperska w zakresie budownictwa mieszkaniowego oraz komercyjnego. Grupa zrealizowała dotychczas projekty lokalnych Centrów Handlowych Atut m. in.: w Węgrzcach k/ Krakowa oraz w Pruszkowie.  Obecnie trwa budowa Centrum Handlowego przy ul. Grażyny oraz prace nad kolejnymi projektami, m. in. przy ul. Agatowej, przy ul. Bunscha, przy ul. Księcia Józefa oraz ul. Nowohuckiej w Krakowie.

Facebook
LinkedIn
NAJNOWSZE INFORMACJE
REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
SCF DATABASE
Scroll to Top