Trwa rozbudowa Outlet Białystok

Ponad 1,1 tys. mkw. dobudowanej do Oultet Białystok części wykorzysta spółka Carrefour na powiększenie działającego tu od 9 lat hipermarketu. Dodatkowo dzięki rozbudowie w obiekcie powstanie duży salon Media Expert – na potrzeby tego najemcy dobudowano 800 mkw. nowej powierzchni w przedniej części budynku.

Outlet Białystok „poszerza się” w stronę ulicy Wysockiego – ruchliwej arterii miasta, przy której mieści się centrum. Modernizacji obiektu towarzyszy rozbudowa parkingu – przybędzie ponad 150 miejsc postojowych, a przy wejściu do obiektu powstanie funkcjonalna strefa zieleni przeznaczona do odpoczynku i relaksu.

Hipermarket Carrefour po rozbudowie będzie dysponował ponad 4,3 tys. mkw. powierzchni. – Centrum będzie bardziej widoczne z ulicy, a dzięki dobudowaniu dodatkowego wejścia wprost z ulicy Wysockiego klienci będą mieli łatwiejszy dostęp do obiektu – komentuje Anna Janczewska-Ściepko, dyrektor Outlet Białystok. – W samym hipermarkecie większe będą poszczególne działy, co pozwoli z jednej strony na wzbogacenie asortymentu, a z drugiej – na usprawnienie komunikacji wewnątrz sklepu na bardziej komfortową dla klientów. Zostanie również przeprowadzony gruntowny remodeling, co sprawi, że sklep zyska nowy, świeży wizerunek – dodaje Anna Janczewska-Ściepko.

– Carrefour od 2014 roku dynamicznie inwestuje w Polsce w modernizacje swojego portfela sklepów i centrów handlowych, aby skuteczniej odpowiadać na zmieniające się oczekiwania klientów – mówi Ronan Martin, wiceprezes Carrefour ds. ekspansji i centrów handlowych. – Rozbudowa hipermarketu Carrefour w Outlet Białystok pozwoli nam nie tylko zaoferować mieszkańcom miasta bardziej różnorodną i dopasowaną do ich potrzeb ofertę handlową, ale także będzie jeszcze lepiej korespondować z dynamicznie rozwijająca się ofertą centrum wyprzedażowego, w którym działamy. Jesteśmy przekonani, że po zakończeniu przebudowy nasz sklep i całe centrum zyska wielu nowych klientów i umocni się na pozycji lidera lokalnego rynku w swoim segmencie – dodaje wiceprezes Carrefour.

Ponadto, jeszcze w tym roku w Outlecie Białystok zostanie otwarty salon Media Expert. Ta największa w Polsce sieć elektromarketów swoją ofertę zaprezentuje na powierzchni prawie 900 mkw. W wygodnym, przestronnym salonie dostępna będzie pełna oferta sieci – nie tylko najczęściej kojarzone z marką produkty RTV i AGD, ale także smartfony, laptopy, tablety oraz sprzęt fotograficzny, a nawet rowery, quady, elektronarzędzia i sprzęt do pielęgnacji ogrodów. Zakończenie przebudowy i udostępnienie salonu do dyspozycji klientów planowane jest na IV kwartał 2016 roku.

– Cieszymy się bardzo, że Media Expert dołącza do grona najemców Outlet Białystok. Wierzymy, że nasza obecność uzupełni dotychczasową ofertę obiektu, frekwencję klientów, a co za tym idzie – ogólny potencjał sprzedaży. Jednocześnie realizujemy strategię wzmocnienia naszej pozycji zarówno w mieście, jak i całym regionie. Białystok wspaniale się rozwija i chcemy być częścią tych pozytywnych zmian – mówi Michał Mystkowski, rzecznik prasowy sieci. – Do dyspozycji naszych klientów oddamy zespół znakomicie przeszkolonych doradców, których zadaniem będzie wsparcie w podejmowaniu decyzji i dobór produktów optymalnie dopasowanych do oczekiwań kupujących. Naszym celem jest to, aby każdy mieszkaniec Białegostoku był zadowolony z zakupów w Media Expert – dodaje Michał Mystkowski.

To już druga modernizacja, jaką w ciągu ostatnich dwóch lat przechodzi Outlet Białystok, który powstał w 2014 roku ze zmodernizowanej i przebudowanej Galerii Podlaskiej. Rok później jesienią gruntownie przebudowano całe skrzydło budynku, powiększając powierzchnię najmu o ponad 2,5 tys. mkw.

Rosnąca popularność Outletu Białystok jest motorem dalszego rozwoju tego obiektu. Jeszcze w tym roku powiększone centrum będzie dysponowało niemal 18 tys. mkw. GLA oraz 600 miejscami parkingowymi. Modernizację przeprowadza białostocka firma Eko-System, ta sama, która blisko 10 lat temu zbudowała obiekt. Zakończenie rozbudowy i udostępnienie nowoczesnego Outletu Białystok klientom zaplanowane jest na IV kwartał tego roku.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl