Zmiana operatora kinowego w Forum Gdańsk

Nowym operatorem kinowym w Forum Gdańsk, wielofunkcyjnym kompleksie, który powstaje w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego w Gdańsku, został Helios. Kino będzie zlokalizowane na poziomie +2 i zajmie łącznie blisko 3,5 tys. mkw.

Helios zaoferuje widzom 9 nowoczesnych sal, w których ponad 1 tys. osób będzie mogło oglądać filmy w rozdzielczości 4K i 3D na najwyższej jakości ekranach perełkowych. Sale będą wyposażone w nowoczesny sprzęt nagłaśniający i system dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Dodatkowo goście będą mogli skorzystać z oferty kawiarni Helios Café oraz baru kinowego.

– Helios to największa pod względem liczby obiektów sieć kin w Polsce i nasz sprawdzony partner – od 9 lat dostarcza najwyższej jakości rozrywkę klientom wrocławskiego centrum handlowego Magnolia Park, które należy do flagowych projektów Multi na polskim rynku. Jesteśmy przekonani, że będzie się cieszyć równie dużą popularnością w Forum Gdańsk – mówi Małgorzata Słowik, dyrektor działu leasingu Multi Poland.

– Cieszymy się, że otwieramy kolejne kino Heliosa w Gdańsku, tym bardziej, że obiekt będzie zlokalizowany w tak prestiżowej lokalizacji, jaką bez wątpienia będzie Forum Gdańsk. To niezwykle istotne z punktu widzenia rozpoznawalności naszej marki. Dołożymy wszelkich starań, aby nowe kino było wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, gwarantujący widzom rozrywkę na najwyższym poziomie – mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów dysponująca obecnie 37 kinami. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu.

W 2016 roku planowane jest otwarcie czterech nowych kin: w Poznaniu, Przemyślu, Gdańsku i Tomaszowie Mazowieckim. Na 2017 rok zaplanowano otwarcie nowych obiektów w Krośnie, Stalowej Woli, Katowicach, Wołominie i Warszawie.

Forum Gdańsk to nowa, atrakcyjna przestrzeń publiczna z kompleksem handlowym, która powstaje w samym centrum miasta w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego. Inwestycja obejmuje budowę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska oraz węzła przesiadkowego i infrastruktury drogowej wokół kompleksu. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland i Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 rok.

Forum Gdańsk zaoferuje 62 tys. mkw. powierzchni komercyjnej, na której znajdzie się około 220 lokali handlowych i usługowych, największe w Trójmieście wieloekranowe kino, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na około 1,1 tys. miejsc. W ramach kompleksu powstanie też zupełnie nowa przestrzeń publiczna: plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni. W drugim etapie projektu powstaną również nowoczesne powierzchnie biurowe.

Dzięki wyjątkowej lokalizacji w sercu Gdańska, z doskonałym dostępem do komunikacji publicznej, a także ofercie flagowych sklepów oraz znanych restauracji i kawiarni, Forum Gdańsk stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem spotkań, zakupów i rozrywki dla mieszkańców Trójmiasta oraz turystów.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.