Amazon wyśle sprzątaczy do abonentów Prime?

Internetowy gigant poszukuje ludzi na stanowiska „home assistant”, którzy mają pomagać klientom utrzymywać domy w czystości, prać oraz przynosić zamawiane zakupy spożywcze.

Stanowisko pracy wiąże się z szeregiem benefitów. Oprócz wynagrodzenia zatrudniony mógłby liczyć na pakiet akcji amazona, ubezpieczenie oraz płatne nadgodziny. W ogłoszeniu wymienione są takie obowiązki jak „odwiedzanie domów klientów, aby w ramach swoich obowiązków pomagać im oszczędzać czas”, „wyszukiwać okazje atrakcyjne dla klientów” oraz „zapewnianie wysokiej jakości usług sprzątających”, informuje businessinsider.com.

Prime napędza sprzedaż

Obecnie abonament za usługę Amazon Prime wynosi 99 dolarów rocznie lub 10,99 dol miesięcznie. Amazon stara się możliwie zachęcić swoich użytkowników do przystępowania do programu lojalnościowego Prime, gdyż jego uczestnicy wydają w sklepie znacznie więcej, niż pozostali klienci.

W ramach usługi Prime klient może liczyć na darmową dostawę swoich zamówień w czasie dwóch dni oraz dostęp do treści muzycznej i wideo. Abonament Prime wciąż nie jest dostępny w Polsce, choc sam sklep ma już polską wersję językową.

Wraz ze startem polskiej wersji serwisu gigant udostępnił także mailową i telefoniczną obsługę klienta w języku polskim. Do tej pory Polacy robiący zakupy na Amazon musieli korzystać z zagranicznych wersji serwisu, najczęściej niemieckiej i brytyjskiej. Teraz ze sklepu amazon.de będzie można skorzystać w języku polskim. Oprócz wersji polskiej i angielskiej, strona amazon.de jest dostępna także w języku angielskim i niderlandzkim.

Zapłacisz złotówkami, kupisz w euro

Ceny w sklepie podane są w euro, jednak w trakcie dokonywania zakupu przeliczane są na złotówki. Klienci z Polski mogą otrzymać darmową dostawę w ciągu 3-5 dni przy zakupach powyżej 39 euro. Polscy klienci nie będą mieli na razie dostępu do abonamentowego programu Amazon Prime. Zmiana wersji językowej dotyczy niemieckiego sklepu Amazon.de, na który następuje przekierowanie po wpisaniu adresu amazon.pl.

– Mamy w Polsce szerokie grono klientów, którzy dotąd robili u nas zakupy, korzystając z różnych wersji naszego serwisu, w tym przede wszystkim niemieckiej, ale także brytyjskiej czy francuskiej. Szczególnie chętnie kupowali elektronikę, w tym czytniki e-booków Kindle, popularną kategorią są także zabawki – powiedział PAP Ben Howes, dyrektor komunikacji konsumenckiej na Europę w Amazon.

Gigant nie udziela informacji na temat uruchomienia strony Amazon.pl czy pełnego wejścia na polski rynek. Jednak już w maju tego roku firma uruchomiła usługę Fulfilment by Amazon w języku polskim.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.