Grupa Inditex w Centrum Handlowym Belgrade Plaza

Plaza Centers poinformowała o zawarciu umów najmu z Grupą Inditex w centrum handlowym Belgrade Plaza, którego otwarcie zaplanowano  na pierwszą połowę 2017 roku. Hiszpańska grupa odzieżowa podpisała umowy najmu na łączną powierzchnię około 5 tys. mkw. zlokalizowaną na parterze centrum. W Belgrade Plaza Inditex otworzy sklepy czterech marek ze swojego portfolio: Zara, Pull & Bear, Stradivarius oraz Bershka

Wartość projektu Belgrade Plaza to 80 milionów euro, a jego całkowita powierzchnia  wyniesie 61 tys. metrów kwadratowych.  Do dyspozycji najemców będzie około 32,3 tys. mkw. powierzchni najmu zlokalizowanej na trzech piętrach. Centrum stanowi doskonałe uzupełnienie oferty handlowej w stolicy Serbii oraz okolicznych miejscowości i jest pierwszym tak nowoczesnym obiektem handlowo-rozrywkowym w dzielnicy Palilula. Projekt zlokalizowano pomiędzy dwiema ulicami- ulicą Višnjičką i ulicą Uralską. Ulica Višnjička stanowi główną arterię komunikacyjną w tej części miasta. Z tej strony dla pieszych będą dostępne dwa wejścia do centrum oraz wjazd na parking dla zmotoryzowanych. Od strony ulicy Uralskiej klienci będą mogli skorzystać z bezpośredniego dostępu na drugie piętro centrum oraz z przestronnego otwartego parkingu.

Dwie kondygnacje Belgrade Plaza przeznaczone zostały na strefę handlu, a  trzecia kondygnacja została wynajęta głównie najemcom z branży gastronomicznej i rozrywkowej.  Poza dużym wyborem marek odzieżowych oraz supermarketem, centrum będzie również stanowiło unikalne miejsce rozrywki i relaksu w tej części miasta, oferując swoim klientom m.in. 8-salowe kino Cineplexx, plac zabaw dla dzieci, restaurację i strefę food court z widokiem na rzekę Dunaj. Centrum posiada łącznie około 800 miejsc parkingowych, położonych na parkingu zewnętrznym oraz  na trzypoziomowym parkingu podziemnym.

Obiekt znajduje się obecnie na zaawansowanym etapie budowy oraz komercjalizacji. Wśród kluczowych najemców można wymienić H&M, Cineplexx, IDEA, Dexy Co, Sportvision, Lindex, Mcdonald’s, KFC, Sephora, Cortefiel Group i wiele innych znanych międzynarodowych sieci handlowych.

Właścicielem obiektu jest grupa Plaza Centers, która do tej pory zaprojektowała, wybudowała i wynajęła 33 centra handlowo – rozrywkowe. Poza budową centrum handlowego Belgrade Plaza w Serbii, Grupa zarządza w Polsce dwoma centrami handlowymi – Toruń Plaza i Suwałki Plaza oraz przygotowuje się do realizacji kolejnych projektów w Rumunii.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl