Serwis Przelewy24, partner Omnichannel Retailing Forum 2016 Fall edition (23.11.2016), drugi raz z rzędu został uhonorowany statuetką eKomers w kategorii Operator Płatności.

Konkurs miał na celu wyłonienie najlepszych firm, produktów i usług umożliwiających bądź wspomagających sprzedaż w Internecie. Nagrody główne i wyróżnienia przyznano na podstawie głosów Internautów oraz ponad 100-osobowego Jury.

Podczas Omnichannel Retailing Forum, Jacek Kinecki, Dyrektor sprzedaży e-commerce, DialCom24, opowie w jaki sposób optymalizacja procesów płatniczych oraz nowe trendy w płatnościach zwiększają konwersję w sklepie i wpływają na budowę pozytywnego doświadczenia zakupowego klientów.

Ponad 200 metod płatności

System Przelewy 24 oferuje ponad 200 metod płatności, co stanowi najbogatszą obecnie ofertę na rynku. Wśród nich wymienić warto usługi takie jak automatyczne przelewy, płatności mobilne, BLIK, system obsługujący połączenia głosowe IVR lub funkcję OneClick bez konieczności zakładania konta w serwisie operatora. Oprócz tego oferowane są płatności cykliczne, systemy ratalne, generator linków, przypomnienie o niedokonanych płatnościach, możliwość płacenia kartą z DCC w przypadku zakupów w innej walucie, wirtualny koszyk, portfele walutowe i inne.

Personalizacja i bezpieczeństwo

Firma Przelewy24 kładzie też nacisk na pełną personalizację procesu płatności, co znajduje odzwierciedlenie w sposobie ekspozycji lub promocji dostępnych metod płatności, odpowiadającej linii graficznej danego serwisu oraz funkcjonalności platformy, na której został wdrożony. Istotna jest również opcja wyróżnienia np. najpopularniejszych, najczęściej wybieranych banków oraz  wybór form lub realizacja całego procesu płatności bezpośrednio na stronie sklepu.

Jako, że serwis Przelewy24 przykłada szczególną wagę do kwestii bezpieczeństwa transakcji online, w ostatnim czasie uruchomił stronę informacyjną www.placpewnie.pl mającą na celu uświadomienie użytkownikom, na co należy zwracać szczególną uwagę, żeby w procesie płatności czuć się pewnie.