Europejczycy sięgają po gwarancje zwrotu pieniędzy w e-commerce

paysafecard platnosci

W ubiegłym roku gwarancją zwrotu pieniędzy zostały zabezpieczone zakupy o łącznej wartości 1 mld euro.

Powyższa kwota jest potwierdzeniem, że kupujący online nie chcą ryzykować i chętnie korzystają z finansowego zabezpieczenia transakcji. Trusted Shops sprawdziło, czym charakteryzują się zabezpieczone transakcje na wybranych rynkach europejskich.

W kwietniu bieżącego roku TNS Polska przeprowadził badania na zlecenie Trusted Shops. Ankietowani zostali zapytani m.in. o czynniki, które mogłyby ich przekonać do częstszych zakupów online. Dla kupujących bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa w sklepie internetowym, a co trzeci ankietowany (32 proc.) ceni sobie możliwość skorzystania z gwarancji zwrotu pieniędzy. Jest to liczba, której nie można zignorować, aby z sukcesem prowadzić sprzedaż online.

Według statystyk, najwięcej zamówień objętych gwarancją zostało złożonych w grudniu. W tym miesiącu wartość transakcji z gwarancją zwrotu pieniędzy wyniosła 134 000 854, 42 euro. Z kolei, najchętniej wybieranym dniem na bezpieczne zakupy online okazał się poniedziałek, pomiędzy godziną 20.00 a 21.00. Zakupy w sieci to dla wielu skuteczny sposób na umilenie sobie początku tygodnia.

Od koparki aż po sok

Do tej pory, najdroższym zamówieniem objętym gwarancją była koparka o wartości 325 000 euro. Zamówienie zostało złożone w Wielkiej Brytanii. Z kolei, najtańszym zamówieniem z aktywowaną gwarancją był soku jabłkowy o niewielkiej wartości 0,10 euro.

Jeśli przyjrzymy się kategoriom produktów, w przypadku których najczęściej wybierana jest gwarancja zwrotu pieniędzy, to na pierwszym miejscu znajdzie się odzież, drugie miejsce na podium należy do urządzeń i produktów AGD a trzecie – do obuwia.

Gwarancja z podziałem na miasta

Kiedy spojrzymy na miasta, których mieszkańcy chętnie korzystają z finansowego zabezpieczenia transakcji, to w Polsce zdecydowanym numerem jeden jest Warszawa. Tuż za nią znajduje się Kraków a po nim Łódź.

Z kolei u naszych zachodnich sąsiadów top 3 miasta to Berlin, Hamburg oraz Monachium. Na największym rynku e-commerce, czyli w Wielkiej Brytanii najwięcej zamówień objętych gwarancją pochodzi z Londynu, Manchesteru oraz Glasgow.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

PARTNER MIESIĄCA

Serenada #bardziej otwarte centrum handlowe.

Centrum Serenada to nie tylko bogata oferta handlowa, ale przede wszystkim przestrzeń stworzona z myślą o mieszkańcach Krakowa. To wyjątkowe miejsce spotkań, wymiany doświadczeń i wzajemnych inspiracji.