first data

Pierwsze banki, które wdrożą Android Pay razem z First Data to Alior Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Polska jest trzecim rynkiem, na którym rusza Android Pay we współpracy z First Data. Firma First Data była partnerem strategicznym Omnichannel Retailing Forum.

Właściciel marki First Data Polcard oraz PayeezySM wdraża we współpracy z Google system mobilnych płatności Android Pay w Polsce. First Data jest globalnym partnerem Google, który wsparł wcześniejsze bardzo udane debiuty Android Pay w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Android Pay to prosty i bezpieczny sposób na płacenie telefonem zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych, internetowych i w aplikacjach. Wejście tej technologii do Polski przyspieszy rozwój rynku płatności mobilnych.

Rola First Data

Specjaliści First Data będą wspierać polskie banki w integracji ich systemów z platformami tokenizacyjnymi organizacji płatniczych i systemem Android Pay. Firma zapewnia organizację i zarządzanie projektem, techniczną integrację systemów, testy końcowe działania usługi, wsparcie techniczne oraz zarządzanie cyklem życia karty. Dzięki tej współpracy banki zyskują możliwość łatwego podłączenia do systemu Android Pay.

Pierwsze wdrożenie

Alior Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe jako pierwsze uruchomią Android Pay razem z First Data w Polsce.

– Udostępniając klientom Alior Banku oraz T-Mobile Usługi Bankowe usługę Android Pay, wprowadzamy jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań płatności mobilnych dostępnych na rynku –  mówi Wojciech Sobieraj, prezes zarządu Alior Banku.

Następne projekty

Kolejny bank we współpracy z First Data kończy projekt wprowadzenia Android Pay, a trzeci rozpocznie prace wdrożeniowe na początku 2017 roku.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z First Data przy wdrożeniach Android Pay w Polsce. Globalne doświadczenie i lokalna wiedza firmy utwierdza nas w przekonaniu, że wybraliśmy właściwego partnera – mówi Marie-Astrid Michel, zarządzająca w Google  współpracą Android Pay z bankami-wydawcami w Polsce.

– First Data współpracuje z Google od momentu wejścia tej firmy na rynek mobilnych portfeli płatniczych. Jesteśmy dumni, że Polska jest trzecim krajem, na którym pojawi się Android Pay. Cieszymy się, że wraz z Google dostarczamy światowej klasy rozwiązania polskim klientom – podkreśla Damian Zapłata, prezes zarządu First Data w Polsce.