Delikatesy Centrum sięgają po Android Pay

Płatność za pomocą telefonu z systemem android i aplikacją Android Pay jest dostępna w każdym sklepie zarządzanej przez Eurocash sieci franczyzowej.
Oprogramowanie działa ze wszystkimi telefonami wyposażonymi w technologię NFC oraz systemem Android w wersji KitKat 4.4 albo nowszej. Aby zapłacić telefonem w sieci Delikatesów Centrum konieczne jest zainstalowanie aplikacji Android Pay oraz przypisanie do niej karty płatniczej lub kredytowej.

WYBRANE BANKI

W tej chwili swoje karty do aplikacji Android Pay mogą dołączyć klienci banków Alior, T-Mobile usługi bankowe oraz Banku Zachodniego WBK.

Delikatesy Centrum są kolejną siecią, która sięga po płatności Android Pay. Jako pierwszy płatności przy użyciu telefonem uruchomił w Polsce Lidl. Razem z Carrefourem i Netto już cztery sieci oferują opłacanie zakupów dzięki Android Pay.

Android Pay będzie od 21 listopada dostępny we wszystkich sklepach Netto. Rozwiązanie umożliwia opłatę przy użyciu telefonu, poprzez zbliżenie go do terminala płatniczego. W sklepie płatność telefonem przypomina zwykłą płatność kartą zbliżeniową. Transakcje na kwotę powyżej 50 zł. Muszą być potwierdzane podaniem kodu PIN.

VISA LIDEREM

Rozwiązanie zostało także wprowadzone w sieci Carrefour, gdzie w tej chwili można płacić przy pomocy telefonu w 800 sklepach.

Pierwszą organizacją, która udostępniła Android Pay w Polsce była Visa. Użytkownicy debetowych i kredytowych kart Visa wydanych przez Bank Zachodni WBK mogą już korzystać z nowo uruchomionej aplikacji Android Pay, która zapewnia prosty, wygodny i bezpieczny sposób dokonywania płatności przy użyciu urządzenia mobilnego.
– Wejście na polski rynek Androida Pay to kolejny istotny krok na drodze do cyfryzacji płatności – komentuje Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY PORTALU
NAJNOWSZE INFORMACJE
SCF DATABASE
Scroll to Top