Visa kupuje Cardinal Commerce, platformę zapobiegającą oszustwom w płatnościach

Oprogramowanie pozwala przeanalizować przy każdej transakcji ponad 400 zmiennych, które mogą świadczyć o trwającej próbie oszustwa.

Kwota transakcji nie została podana do publicznej wiadomości, informuje portal internetretailer.com.

Według oficjalnego komunikatu transakcja pozwoli przeprowadzać znacznie bezpieczniejsze, bezoporowe płatności zarówno poprzez przeglądarkę, jak i aplikację mobilną czy inne urządzenie umożliwiające opłatę.

Dokładne monitorowanie transakcji

– Dzięki pomocy w rozróżnieniu realnych transakcji oraz tych prowadzących do wyłudzeń będziemy w stanie znacznie poprawić zaufanie klientów do płatności elektronicznych – wskazuje Mark Nelsen, wiceprezes ds. zarządzania ryzykiem w Visa.

Obecnie firma Cardinal Commerce jest właścicielem 63 patentów, które pozwalają integrować dane z różnych źródeł. Zdaniem właścicieli firmy w wielu wypadkach jest duży rozdźwięk między informacjami, jakie posiada bank, a jakie posiada retailer. Dzięki technologii firmy Cardinal można połączyć te zestawy, a tym samym znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo, że konkretna płatność jest dokonywana przez właściwe podmioty.

400 zmiennych pod kontrolą

Przy każdej monitorowanej transakcji Cardinal obserwuje ponad 400 zmiennych, które mogą świadczyć o bezprawnym charakterze transakcji. W posiadaniu firmy jest w tej chwili 750 tys. numerów identyfikacyjnych różnych firm, które są wykorzystywane przez instytucje finansowe do identyfikowania poszczególnych podmiotów. Wraz z numerami identyfikującymi banki możliwe jest wyłapanie transakcji budzących wątpliwości.

Firma Cardinal Commerce była wykorzystywana w kanale mobilnym przez firmy z listy 1000 największych retailerów świata. Wśród nich wymienić można, między innymi, American Eagle oraz Urban Outfitters.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

PARTNER MIESIĄCA

Serenada #bardziej otwarte centrum handlowe.

Centrum Serenada to nie tylko bogata oferta handlowa, ale przede wszystkim przestrzeń stworzona z myślą o mieszkańcach Krakowa. To wyjątkowe miejsce spotkań, wymiany doświadczeń i wzajemnych inspiracji.