Dekada Konin wynajęta w 50 proc.

Dekada Konin kontynuuje kompletowanie tenant mixu. Za komercjalizację obiektów odpowiada BOIG Property Consulting, który jeszcze przed rozpoczęciem budowy obiektu może pochwalić się 50 procentowym wynajmem części handlowej.  Nowi najemcy to: RTV Euro AGD, CCC, Martes Sport, Apteka Ziko oraz Pepco.

Komercjalizacja obiektu rozpoczęła się kilka miesięcy temu i już wiadomo, że ofertę handlową wzbogaci punkt Ziko Apteka – należący do polskiej sieci aptecznej, która posiada 120 placówek w całym kraju oraz marka RTV Euro AGD – największa sieć detaliczna w Polsce oferująca sprzęt RTV, duże i małe AGD, komputery, tablety, telefony, sprzęt fotograficzny, gry i konsole oraz akcesoria.

– Sklep RTV Euro AGD w Dekadzie Konin to kontynuacja naszej doskonale układającej się, kilkuletniej współpracy z grupą Dekada SA. Jak zazwyczaj, tak i tym razem, obiekt tej grupy, będzie doskonale zlokalizowany; w ścisłym centrum miasta przy głównej ulicy handlowej Konina. Dodatkowo bardzo odpowiada nam łatwy dostęp do obiektu dla jego przyszłych klientów. Te kryteria sprawiają, że  miejsce wydaje nam się idealne do otwarcia kolejnego sklepu naszej sieci – podsumowuje dyrektor ds. marketingu w RTV Euro AGD, Tomasz Siedlecki.

Przybywa najemców w centrum Dekada Konin

Kolejne brandy, które znajdą się w Dekadzie Konin to Martes Sport – sklep z odzieżą sportową oraz Pepco – sklep należący do europejskiej sieci dyskontów, oferujący odzież dla całej rodziny i produkty dla domu w najniższych cenach oraz sklep obuwniczy CCC.

– Dekada Konin to lokalizacja wyjątkowo przyjazna dla najemców i przyszłych klientów. Umiejscowienie w centrum miasta oraz integracja obiektu z dworcem kolejowym to największe atuty inwestycji. Umowy zawarte z Xcity Investment dotyczące realizacji projektów w Koninie i Mińsku Mazowieckim otwierają kolejny segment w naszym portfolio zakładający realizację projektów połączonych właśnie z dworcami kolejowymi. Wśród  dziesięciu obiektów dotychczas zrealizowanych przez Dekadę S.A., trzy z nich to centra handlowo-komunikacyjne połączone z dworcami autobusowymi – podsumowuje Aleksander Walczak, prezes Dekada S.A.

– Konin i Mińsk Mazowiecki to przykłady projektów łączących dworce kolejowe z częścią handlową. Proponując takie rozwiązanie bazujemy na połączeniu dobrej, łatwo dostępnej lokalizacji i dużych potokach ludzkich. Dzięki temu powstaje rozwiązanie atrakcyjne dla wszystkich stron – klientów, najemców, a także inwestorów – mówi Maciej K. Król, prezes Xcity Investment sp. z o.o.

Inwestycja Dekada w Koninie zakłada stworzenie nowoczesnego dworca kolejowego, z poczekalnią dla podróżnych i kasami biletowymi, połączonego z centrum handlowym typu strip mall, liczącym ok. 15 lokali handlowo-usługowych, o łącznej powierzchni najmu liczącej 5840. mkw.

Współpraca Dekady i PKP

Przy obiekcie handlowym zostanie zlokalizowany również nowy dworzec autobusowy, który łącznie z dworcem PKP obsługuje rocznie ok. 2 mln. pasażerów. Dla wygody podróżnych oraz klientów wybudowany zostanie parking na ok. 250 miejsc. Dekada Konin zlokalizowana będzie w ścisłym centrum miasta u zbiegu ul. Kolejowej i ul. Dworcowej, która jest główną ulicą handlową Konina.

Nowoczesne dworce kolejowe zintegrowane z częścią handlową w dwóch nowych inwestycjach – w Koninie i  Mińsku Mazowieckim wybudowane zostaną we współpracy z PKP SA i jej spółką zależną – Xcity Investment. Otwarcie obiektu w Koninie zaplanowane jest na 2018 rok.

Za komercjalizację centrów Dekada odpowiada BOIG Property Consulting.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.