Kolejny etap zmian w Galerii Askana

Galeria Askana

W tym roku rozpoczęły się prace nad kilkoma fundamentalnymi zmianami  w gorzowskiej Galerii Askana, które przygotują obiekt na kolejny etap rozwoju. W przyszłym roku Askana będzie obchodziła swoje 10-te Urodziny, w które dzięki aktualnie prowadzonym pracom wkroczy odmieniona i jeszcze silniejsza.

Kino Helios po gruntownej modernizacji

Po ubiegłorocznym przedłużeniu umowy z kinem Helios na kolejne 10 lat przyszedł czas na jego remont. Właśnie zakończyła  się gruntowna modernizacja, która objęła m in. technologię projekcji oraz nowy projekt wnętrza. Ten z kolei w bardzo atrakcyjny sposób nawiązuje do historii Gorzowa m in. dzięki oznaczeniu sal kinowych logotypami gorzowskich kin, które niegdyś funkcjonowały w mieście. Po tej zmianie Askana jest galerią z najnowocześniejszym kinem w promieniu 100 km i posiada jeszcze więcej lokalnego charakteru.

Prace nad salonem H&M rozpoczęte

Rozpoczęły się prace nad nowym, dwupoziomowym salonem H&M. Będzie to największy (ponad 1,6 tys. mkw.) i najnowocześniejszy salon H&M w Gorzowie, który dzięki szerokiej ofercie z pewnością będzie cieszył się dużym zainteresowaniem Klientów. Otwarcie salonu H&M planowane jest na maj 2017.

Większa i nowocześniejsza strefa restauracyjna

Rozpoczęto już prace nad przeniesieniem, rozbudową i unowocześnieniem strefy  food court. Dzięki temu oferta gastronomiczna Galerii będzie jeszcze bardziej atrakcyjna i różnorodna. Strefa o powierzchni ponad 700 mkw. zyska też nowy design, łączący tradycję z nowoczesnością i wpisujący się w bardzo atrakcyjną architekturę całej galerii. Proces komercjalizacji strefy restauracyjnej wszedł już w ostatnią fazę a jej otwarcie planowane jest na I kwartał 2017 roku.

Nowi najemcy, przedłużone umowy

Sukcesem zakończył się również proces przedłużenia umów z kilkudziesięcioma najemcami. Stopień komercjalizacji wciąż wynosi niemal 100 proc. Poza podpisaniem nowych umów najmu, m.in. z takimi marami jak Marella czy Eurofiray, przedłużono szereg umów z dotychczasowymi najemcami, którzy otworzyli salony w nowych, powiększonych i odremontowanych salonach. Wśród nich należy wymienić salon Magar, czy Bytom które powiększyły się odpowiednio do ponad 70 mkw. i 150 mkw. Oba przeszły gruntowną modernizację. Do ich grona dołączył Wojas, który w odnowionym wnętrzu zaprezentował się na parterze. Wkrótce w nowej lokalizacji i na większej, wyremontowanej powierzchni swój salon otworzy Ochnik.

– Ten rok przebiega pod znakiem niezwykle istotnych zmian w Galerii Askana. W sumie niemal 30 proc. powierzchni GLA jest w trakcie remontu. Oznacza to nowych najemców, modernizację aktualnych salonów a w efekcie nową jakość dla Galerii Askana. Zmiany które zachodzą, potwierdzają silną pozycję Askany na mapie regionu i potencjał dostrzeżony przez aktualnych i nowych najemców, którzy zdecydowali się podjąć lub przedłużyć z nami współpracę – informuje Grzegorz Mroczek, V-ce President CREAM.

114 butików w Galerii Askana

Bartłomiej Bujnowski, dyrektor marketingu w CREAM dodaje – Od kilku lat Galeria Askana notuje coraz wyższą liczę odwiedzających a obroty najemców systematycznie rosną. Zmiany, które wprowadzamy jeszcze bardziej umocnią jej pozycję. Nie zwalniamy również tempa jeśli chodzi o akcje marketingowe, które cieszą się niezmienną popularnością.

Galerią Askana w Gorzowie Wielkopolskim zarządza CREAM. Obiekt ma 55 tys. mkw. powierzchni całkowitej, prawie 19 tys. mkw. GLA, na której znajduje się: 114 butików, 10 kawiarni, restauracji i barów oraz multiplex Helios z 5 salami na 1200 osób. Reserved, Mohito, Sinsay, Promod, Solar, Simple, CCC, Mediaexpert, Rossmann oraz restauracja Sphinx to tylko niektóre spośród marek obecnych w Galerii Askana.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY