Atrium Felicity pozyskało certyfikat BREEAM

atrium-felicity

Należące do Atrium Poland centrum handlowe Atrium Felicity w Lublinie otrzymało międzynarodowy certyfikat BREEAM. Wyróżnienie potwierdza najlepsze praktyki Atrium w zakresie zrównoważonego budownictwa. O jego przyznaniu przez BRE (Building Research Establishment) decyduje ocena systemu jakości i wpływu budynku na środowisko.

Certyfikat BREEAM przyznawany jest przez BRE na podstawie materiałów i raportu przygotowanych przez niezależnego licencjonowanego asesora, który w trakcie procesu certyfikacji współpracuje z zespołem projektowym. Atrium Felicity spełniło wymogi formatu shell, uzyskując ocenę „Good”. Obiekt otrzymał najwyższe noty w kategoriach „Management”, „Transport”, „Waste” oraz „Energy” i „Water”.

BREEAM – certyfikat zrównoważonego budownictwa

– BREEAM to wiodący certyfikat zrównoważonego budownictwa nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Ocena otrzymana przez lubelskie centrum potwierdza wypracowane przez spółki z naszej Grupy wspólne standardy jakości, które stale doskonalimy. Inwestorzy coraz częściej oceniają wartość spółek bazując nie tylko na publikowanych danych finansowych, ale również na wskaźnikach pozafinansowych (ESG) – dlatego zrównoważone podejście do prowadzenia biznesu, w tym odpowiedzialnego budownictwa, które powstaje w poszanowaniu natury oraz jest użyteczne społecznie to podstawa naszej działalności – mówi Jolanta Wawrzyszuk, Chief Operating Officer, Atrium Poland Real Estate Management.

– Naszym celem jest stałe podnoszenie standardu Atrium Felicity – z myślą o naszym otoczeniu (sąsiadach, środowisku, przyszłych pokoleniach) oraz w trosce o komfort naszych klientów i najemców. Dlatego wdrażamy energooszczędne rozwiązania – w tym m.in. monitoring poziomu zużycia wody, energii elektrycznej oraz energii cieplnej oraz wprowadzamy kolejne udogodnienia dla osób odwiedzających nasze centrum. Dostępność alternatywnych środków komunikacji, infrastruktura dla klientów, którzy docierają do naszego obiektu rowerami czy rozwiązania proekologiczne – to przykłady naszych dobrych praktyk, które miały wpływ na przyznany nam certyfikat – mówi Michał Nowakowski, dyrektor Atrium Felicity.

Centrum Handlowe Atrium Felicity jest nie tylko przyjazne środowisku. Posiada także szereg udogodnień dla klientów. Pod obiektem została uruchomiona dodatkowa stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego. Własne jednoślady można zaparkować na zadaszonym parkingu centrum. Obiekt jest również wyposażony w rozwiązania dedykowane osobom niepełnosprawnym – m.in. miejsca parkingowe zlokalizowane w pobliżu wejść do centrum i specjalnie przystosowane toalety. Dodatkowe ułatwienia przygotowano także dla rodziców z dziećmi i kobiet w ciąży.

W 2016 roku zrównoważone podejście Grupy Atrium do prowadzenia biznesu zostało również nagrodzone EPRA Gold Award – najwyższym wyróżnieniem przyznawanym spółkom giełdowym z sektora nieruchomości komercyjnych przez European Public Real Estate Association. Spółkę doceniono za wysoką jakość raportowania finansowego. Grupa otrzymała również Green Star od GRESB (Global Real Estate Sustainability Benchmark) za poziom systemów zarządzania w zakresie ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej oraz ładu korporacyjnego firmy (ESG – Environmental, Social and Governance).

75 tys. mkw. powierzchni GLA w Atrium Felicity

Atrium Felicity jest centrum regionalnym i pierwszym tak dużym w Lublinie. Powierzchnia najmu wynosi 75 tys. mkw. Centrum jest zlokalizowane przy jednej z głównych arterii Lublina: al. Witosa 32. W Atrium Felicity swoje salony otworzyły najbardziej popularne i lubiane marki modowe, takie jak: H&M, grupa Inditex (Zara, Bershka, Stradivarius, Pull & Bear, Massimo Dutti), C&A, marki z grupy LPP (Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp, House, Home&You) oraz salony Tommy Hilfiger i New Yorker. Wielu najemców otworzyło w Atrium Felicity swoje pierwsze sklepy w Lublinie. Kompleksową ofertę z branży zdrowia i urody zapewniają: Sephora, Douglas, Rossmann, Super-Pharm, Hebe, Ziaja i Yves Rocher. W centrum są również najemcy z grupy EM&F: Empik oraz Smyk w formacie Megastore. W Atrium Felicity znajduje się również hipermarket Auchan, market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin, market elektroniczny Saturn oraz wielosalowe kino Cinema City, które jako pierwsze w regionie posiada salę 4DX. Atrium Felicity posiada dogodne połączenie z systemem dróg regionalnych i krajowych. Ma także zapewniony dostęp do środków transportu publicznego (dziewięć linii autobusowych). Jadąc samochodem od strony centrum miasta Klienci mogą skorzystać z bezkolizyjnego zjazdu tunelem w lewo. Do ich dyspozycji pozostaje 3100 miejsc postojowych na funkcjonalnych parkingach naziemnych i podziemnych.

Obiekt należy do Atrium European Real Estate Limited

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl