Anna Malcharek, Gemini Holding: zmienia się rola współczesnych centrów handlowych

Miniony rok to dla spółki Gemini Holding czas rozwoju. Po wieloletniej pracy nad ugruntowaniem pozycji istniejących obiektów – Gemini Park w Bielsku-Białej oraz w Tarnowie, wraz z początkiem roku  rozpoczęliśmy budowę trzeciego centrum handlowego w naszym portfolio – Gemini Park Tychy – mówi dla Retailnet Anna Malcharek, dyrektor zarządzająca Gemini Holding

Gemini Part Tychy będzie nowoczesnym obiektem o powierzchni 36 tys. mkw. GLA, z ofertą dopasowaną do potrzeb regionu, który charakteryzuje się wysoką siłą nabywczą i zasobnością mieszkańców. Tychy to także jedna z ostatnich białych plam na mapie handlowej Polski.

Zmieniające się preferencje zakupowe konsumentów oraz rosnąca rola e-commerce wymuszają obecnie zmianę roli współczesnych centrów handlowych. Konieczne jest dostosowywanie oferty obiektów handlowych do zmian społecznych i aktualnych trendów. Obecnie rozwój nowych technologii poszedł m.in. w stronę usprawnienia procesów zakupowych, dlatego odpowiadając na ten trend, w tyskim Gemini Park pracujemy nad wprowadzeniem sprzedaży wielokanałowej. Przed budową obiektu przeprowadziliśmy także szereg wnikliwych analiz lokalnego rynku. Dzięki tej wiedzy mogliśmy zaprojektować centrum handlowe z uwzględnieniem oczekiwań mieszkańców Tychów i okolic. Znaczenie przywiązujemy nie tylko do bogatej oferty handlowej, ale też do komponentu rozrywkowego i strefy restauracyjnej.

Przez ten rok intensywnie pracujemy  nad komercjalizacją obiektu, zauważamy duże zainteresowanie  branży tym projektem, co potwierdza jego duży potencjał. W ciągu ostatnich miesięcy podpisaliśmy wiele umów z przedstawicielami renomowanych sieci handlowych. By obiekt zaistniał w świadomości przyszłych konsumentów jeszcze przed otwarciem, prowadzimy także intensywne działania marketingowe skierowane do lokalnych mieszkańców.

O ile rok 2016 to dla nas czas dużej aktywności,  tak przyszły rok będzie dla nas równie ważny i pracowity. Już jesienią 2017 r. planujemy zakończyć budowę centrum handlowego Gemini Park Tychy i otworzyć drzwi obiektu dla pierwszych klientów.

Komentarza udzieliła Anna Malcharek, dyrektor zarządzająca Gemini Holding

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.