SCF 2017: Komfort nominowany w dwóch kategoriach Retailers’ Awards

Sieć Komfort została nominowana do nagród w kategoriach New Retail Concept oraz Expansion. O zaszczytne tytuły w pierwszej kategorii konkuruje z czterema innymi markami, w drugiej – z pięcioma. Zwycięzców poznamy podczas Shopping Center Forum 2017 Spring Edition, która odbędzie się 5 kwietnia 2017 roku w Warszawie.

– Bardzo cieszymy się z otrzymanych nominacji, zwłaszcza, że dokładnie odpowiadają one obszarom, na które postawiliśmy w sposób szczególny: Ekspansja i Nowy Koncept Handlowy – mówi Wojciech Kiestrzyń, dyrektor operacyjny Sklepy Komfort S.A.

Więcej nominowanych

W kategorii New Retail Concept jury SCF 2017 Retailers’ Awards, poza Komfortem, nominowało sieci Carrefour, CCC, Duka oraz Empik. Pod uwagę wzięto przede wszystkim nowe rozwiązania aranżacyjne wprowadzone przez sieci handlowe, dostosowanie wyglądu lokali oraz oferty sklepów do nowych trendów konsumenckich.

Z kolei w kategorii Expansion wyróżnione zostały sieci CCC, Martes Sport, Smyk, TXM oraz Media Expert, które podobnie jak Komfort w ostatnim czasie postawiły na intensywny rozwój sieci sprzedaży.

Rozwój priorytetem

– W minionym roku otworzyliśmy 38 nowych salonów, w planach na ten rok mamy kolejne 30. Dzięki naszej dwutorowej polityce ekspansji – sklepy własne oraz współpraca z partnerami w modelu franczyzy depozytowej – jesteśmy obecni zarówno w dużych jak i mniejszych miastach. Sklepy Komfort powstają w prestiżowych galeriach handlowych, retail parkach, a także w bardziej kameralnych, lokalnych skupiskach handlowych – mówi Wojciech Kiestrzyń.

Wojciech Kiestrzyń, dyrektor operacyjny Sklepy Komfort S.A

– Równolegle realizujemy proces remodelingu wnętrz. Naszym założeniem było stworzenie formatu sklepu, w którym zakupu dywanu, podłogi czy wykładziny będzie można dokonać w naprawdę komfortowych warunkach. Stąd zadbaliśmy nie tylko o samą estetykę wnętrza i odpowiednią ekspozycję produktów, ale również o rozwiązania uprzyjemniające zakupy, takie jak chociażby miejsce, w którym można wygodnie usiąść i przy kubku kawy przemyśleć swoje zakupy. Na koniec 2017 roku do nowego standardu aranżacji wnętrz dostosowanych będzie ponad 70 proc. wszystkich naszych sklepów. Proces standaryzacji chcemy ostatecznie zakończyć w 2018 roku – podsumowuje Wojciech Kiestrzyń, dyrektor operacyjny Sklepy Komfort S.A.

Wyniki w kwietniu

Ogłoszenie wyników konkursu SCF 2017 Retailers’ Awards będzie kulminacyjnym punktem programu Forum. Po raz piąty wręczone zostaną statuetki dla najlepszych najemców centrów handlowych w 9 kategoriach, w tym dla najlepszych managerów rynku retail.

SCF niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli zarządów sieci handlowych działających na polskim i europejskim rynku oraz deweloperów. Podczas Forum zaprezentowanych zostanie 150 projektów.

Partnerami Forum są CBRE, JLL, Starbucks

Facebook
LinkedIn
NAJNOWSZE INFORMACJE
REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
SCF DATABASE
Scroll to Top