maxi-bazar

Francuska sieć sklepów Maxi Bazar, która z końcem 2016 roku otworzyła swój pierwszy sklep w Polsce, planuje szerszą ekspansję na naszym rynku.

Marka już została dobrze przyjęta na polskim rynku o czym świadczy wybór Jury konkursu Shopping Center Forum Retailers Awards, które nominowało sieć w kategorii Newcomer.

Będzie więcej sklepów Maxi Bazar

Polska jest trzecim krajem po Francji i Szwajcarii, gdzie będzie rozwijany ten koncept sklepów. Pierwszy polski sklep marki został otwarty pod koniec 2016 roku w Nowym Dworze Mazowieckim w Galerii Hit. W planach są następne otwarcia. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, niebawem zostaną otwarte dwa kolejne salony. Z kolei w 2018 roku sklep Maxi Bazar pojawi się w nowo powstającej w Warszawie Galerii Rondo Wiatraczna.

Maxi Bazar to francuski koncept. W ofercie sklepów marki znajdują się między innymi akcesoria do wyposażenia wnętrz, (akcesoria i materiały dekoracyjne pomagające w aranżacji mieszkania), akcesoria i tekstylia kuchenne i łazienkowe, a także kosmetyki, zabawki oraz akcesoria dla zwierząt.

Maxi Bazar to sieć sklepów wielkopowierzchniowych. W zależności od wielkości miasta marka otwiera salony o powierzchni od 600 do 3 tys. mkw. Pierwszy polski sklep marki zlokalizowany w Nowym Dworze ma 1 tys. mkw., zaś salon w Galerii Rondo Wiatraczna będzie miał 937 mkw. i zostanie usytuowany na dwóch kondygnacjach (na parterze i na pierwszym piętrze) budynku.

Najemcę na polski rynek wprowadza firma CBRE, która przeprowadziła kompleksowy proces doradczy dla Maxi Bazar. CBRE wspiera markę w procesie znalezienia odpowiedniej lokalizacji oraz kompleksowego przystosowania przestrzeni do potrzeb sklepu.

– Niezwykle cieszy nas fakt, iż francuska marka zdecydowała się skorzystać ze zintegrowanych usług naszej firmy. Dbamy o to, by nasi klienci od samego początku projektu odczuwali, że podchodzimy do nich w sposób profesjonalny, zapewniając skrojone na miarę rozwiązania, konkurencyjne stawki projektowe i wykonawcze oraz doradztwo eksperckie na każdym etapie – mówi Bartosz Kwiecień, z Działu Doradztwa Budowlanego, CBRE.

Ponad 50 sklepów w sieci Maxi Bazar

Maxi Bazar to firma rodzinna założona w 1977 roku w regionie Colombes we Francji przez Roberta Chabredier. Obecnie sieć tworzy ponad 50 salonów we Francji i Szwajcarii.

W kategorii Newcomer jury SCF 2017 Retailers’ Awards, poza siecią Maxi Bazar nominowało także inne zagraniczne marki, które w ubiegłym roku zadebiutowały na polskim rynku – Forever 21,  Steve Madden, Uterque, &Other Stories. Zwycięzcę konkursu SCF 2017 Retailers’ Awards poznamy podczas wiosennej edycji Shopping Center Forum 2017 już 5 kwietnia.

Więcej informacji o SCF i nagrodach na stronie shoppingcenterforum.com