Sieć x-kom: nasi klienci lubią usługę click & collect

Choć coraz więcej klientów przenosi swoje zakupy do internetu, większość z nich chce odebrać swoje zamówienie w fizycznym sklepie – mówi Przemysław Ladra, sales &marketing director z sieci sklepów x-kom.

Sieć x-kom została nominowana przez jury konkursu Shopping Center Forum Retailers Award w kategorii Omnichannel.

Dynamiczny rozwój e-commerce w Polsce

– Jako jeden z największych sklepów ze sprzętem IT w Polsce nie jesteśmy zaskoczeni tą nominacją. Segment e-commerce w Europie bardzo dynamicznie się rozwija, podobnie jest w naszym kraju – komentuje dla retailnet.pl Przemysław Ladra, sales & marketing director z sieci x-kom. – Polska w ostatnich latach notuje większą dynamikę rozwoju względem Europy i można to również zaobserwować w naszej firmie, gdzie znaczna część generowanych przychodów pochodzi z kanałów online’owych.

Raport „E-commerce w Polsce 2016” przygotowany przez Gemius Polska wskazuje, że jedną z najczęściej wybieranych form dostawy towaru do klienta jest umożliwienie mu odbioru w wybranym salonie lub punkcie stacjonarnych. Dla 30 proc. klientów jest to najbardziej zachęcająca forma odbioru towaru.

Click & collect na fali wznoszącej

– Mimo tego, że coraz więcej Klientów przenosi swoje zakupy do Internetu to gro z nich, chce zamówić sprzęt online, ale odebrać w fizycznym sklepie lub znaleźć sprzęt online i pojechać do sklepu obejrzeć przed dokonaniem zakupu – mówi Przemysław Ladra – Dlatego w x-kom stoimy na stanowisku, że Omnichannel to rozwiązanie, które w najbliższych latach będzie niezmiennie się rozwijać i umacniać.

Raport firmy Gemius wskazuje, że już 56 proc. polskich internautów kupiło w internecie telefon, tablet, smartfon lub akcesoria GSM. Z kolei dla komputerów odsetek ten wynosi 48 procent. Przeciętny klient polskiego sklepu internetowego na towary z kategorii GSM wydaje 90 złotych.

Sieć x-kom powstała w 2002 roku, wraz z otwarciem pierwszego salonu. Obecnie liczy 24 salony w całej Polsce i zatrudnia ponad 900 pracowników. W 2005 roku uruchomiony został sklep internetowy firmy. Pierwotnie firma skupiała się na sprzedaży komputerów stacjonarnych oraz podzespołów do ich budowy. W tej chwili w ofercie znajduje się szeroki wybór sprzętu elektronicznego, między innymi laptopów, tabletów i smartfonów, oraz akcesoriów, takich jak torby i kamerki.

Facebook
LinkedIn
NAJNOWSZE INFORMACJE
REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
SCF DATABASE
Scroll to Top