Zielone światło dla budowy galerii Dekada Nysa

Rada Miejska w Nysie uchwaliła Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego umożliwiający budowę galerii handlowej Dekada. Obecnie trwa komercjalizacja obiektu – umowy najmu podpisały m.in. CCC i YES, znane marki zadowolone z wcześniejszej współpracy z Grupą Dekada.

Coraz bliżej rozpoczęcia budowy galerii Dekada Nysa. Rada Miejska w dniu 18 stycznia br. uchwaliła Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla terenu, na którym ma postać kolejna Dekada. Umożliwi to inwestorowi wystąpienie o pozwolenie na budowę i rozpoczęcie jeszcze w tym roku prac budowlanych.

– Przygotowania do realizacji projektu idą w dobrym kierunku. Cieszy nas fakt, że uchwalono plan zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu jesteśmy coraz bliżej rozpoczęcia budowy Dekady w Nysie. Śródmiejska galeria skupi najbardziej znane marki z różnych segmentów nowoczesnego handlu. Dążymy do tego, żeby jej oferta była dostosowana do potrzeb rynku i tym samym atrakcyjna dla konsumentów – komentuje Aleksander Walczak, prezes Dekada SA.

Galeria Dekada w Nysie zaprojektowana została jako dwupoziomowy budynek o powierzchni najmu 19 tys. mkw., na której zlokalizowanych zostanie ok. 80 sklepów, liczne restauracje i kawiarnie, a także specjalna strefa rozrywki. Dla wygody klientów, w galerii powstanie podziemny parking na ponad 440 miejsc. W obiekcie będzie można znaleźć również czteroekranowy multipleks kinowy.

Nowi najemcy

Do grona najemców galerii Dekada Nysa dołączył YES, polski producent biżuterii. Od ponad 30 lat kontynuuje najlepsze tradycje jubilerskie, oferując klientom biżuterię o modnym designie uwzględniającym też klasyczne piękno.

– Zdecydowaliśmy się na otwarcie nowego sklepu YES w galerii Dekada Nysa ze względu na doskonałą lokalizację. Do tej pory nie byliśmy obecni w tym mieście, liczymy więc, że nasz salon zyska pokaźną grupę klientów. Niemałe znaczenie ma dla nas fakt, że galeria będzie obiektem położonym w sercu miasta, co z pewnością wygeneruje spory ruch klientów. Salon YES w Nysie będzie już naszym trzecim sklepem w centrach Grupy Dekada. Współpraca z zarządcą obiektów zawsze układała się pomyślnie, a  wyniki sprzedażowe osiągane w Malborku i Żyrardowie zachęcają nas do jej kontynuacji – mówi Paweł Korobacz, dyr. ds. ekspansji i organizacji sieci detalicznej YES.

Umowę najmu podpisała również największa firma obuwnicza w Europie Środkowej, CCC, z siecią ponad 770  salonów typu multibrand, oferujących kolekcje modnych butów i torebek. CCC zajmie lokal liczący blisko 680 mkw. Za komercjalizację obiektu odpowiada BOIG Property Consulting.

Dziesięć obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Grójcu, Krakowie,  Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie i Malborku. Planowane są także inwestycje w Ciechanowie, Nysie oraz, razem z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć Dekada ma obejmować co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY PORTALU
NAJNOWSZE INFORMACJE
SCF DATABASE
Scroll to Top