Sieć Helios powiększy się o nowe multipleksy

Na lata 2017/2018 spółka Helios zaplanowała otwarcie kolejnych multipleksów. Tylko w 2017 roku otwarte zostaną cztery nowe kina.

– Helios to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje obecnie 41 obiektami, posiadającymi łącznie 229 ekranów i ponad 47 tys. miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu – mówi dla Retailnet.pl Tomasz Jagiełło, prezes sieci Helios.

W 2017 roku spółka w dalszym ciągu będzie realizowała założony plan ekspansji, dzięki którym sieć kin Helios powiększy się o nowe multipleksy. W drugiej połowie roku otwarte zostanie kino w warszawskim Blue City, które będzie składało się z 8 sal projekcyjnych. W lutym multipleks Helios z 4 salami otwarty zostanie w Galerii Wołomin.

W czwartym kwartale 2017 roku zakończone zostaną budowy kin na Podkarpaciu: w Stalowej Woli w galerii VIVO! Stalowa Wola oraz w Krośnie w galerii VIVO! Krosno. Obydwa kina będą miały po 4 sale projekcyjne.

Więcej otwarć

Zgodnie z zapowiedziami spółki w 2018 roku otwarte zostanie kino w Forum Gdańsk, które zajmie blisko 3,5 tys. mkw. Kino zaoferuje widzom 9 nowoczesnych sal. Z kolei w drugiej połowie roku spółka planuje wejście do katowickiej Galerii Libero z 8-salowym kinem.

Na 2021 r. zaplanowane jest otwarcie kina w Piasecznie – w Galerii Piaseczno, powstającej w wyniku rozbudowy CH Auchan. Kino będzie miało 8 ekranów.

Przypomnijmy, że sale kin Helios wyposażone są w nowoczesny sprzęt nagłaśniający i system dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Do dyspozycji klientów są także kawiarnie i bary kinowe.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.