Przybywa marek sportowych w Silesia Outlet

Puma, Adidas, Reebok i New Balance dołączą do Silesia Outlet – centrum wyprzedażowego realizowanego w Gliwicach.

Deweloperem inwestycji jest 6B47 Poland, za komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting. Otwarcie obiektu nastąpi w 2018 roku.

Silesia Outlet z markami sportowymi

W gliwickim outlecie salony wymienionych brandów zajmą łącznie ponad 1 tys. mkw. Z uwagi na dużą popularność produktów sportowych na Górnym Śląsku, szczególnie wśród gliwiczan, BOIG sukcesywnie będzie poszerzał ofertę sportową obiektu o kolejne marki.

– W outletach segment sportowy jest jednym z najbardziej popularnych, dlatego koncept tenant-mixu Silesia Outlet zakłada obecność szeregu marek sportowych, w tym tych wysoko pozycjonowanych. Umowy najmu podpisali już dystrybutorzy wiodących na świecie brandów, m.in. Puma, Adidas, New Balance, Reebok. Miłośnicy wymienionych marek znajdą ich produkty w Silesia Outlet w cenie aż kilkadziesiąt procent niższej niż w regularnej sprzedaży – mówi Ewa Ściubidło, Associate Director, BOIG Property Consulting.

Moda na uprawianie sportów oraz wzrost wydatków konsumenckich wpływają na rynek produktów sportowych, który stale rośnie. Według raportu PMR w I kwartale 2016 liczba sklepów sieci odzieżowych powiększyła się o 5 proc. rok rocznie. Na drugim miejscu pod względem wzrostu znalazły się sieci sportowe.

– W ostatnich latach produkty marek sportowych są coraz bardziej pożądane przez konsumentów z uwagi na trend na aktywny tryb życia. Według prognoz popyt na artykuły sportowe będzie ciągle wzrastał, co oznacza, że pozycja brandów sportowych w handlu jeszcze bardziej się umocni. Dlatego też chcemy znacząco rozbudować ten segment w Silesia Outlet. Obecnie finalizujemy negocjacje z innymi, znanymi markami – dodaje E. Ściubidło.

6B47 Poland – inwestor Silesia Outlet

Inwestorem projektu jest 6B47 Poland, spółka z grupy 6B47 Real Estate Investors AG, doświadczonej w realizacji projektów na rynku nieruchomości. Obiekt komercjalizuje BOIG Property Consulting.

W Silesii Outlet na powierzchni blisko 20 tys. mkw. GLA znajdzie się ponad 120 salonów znanych i cenionych marek odzieżowych oraz obuwniczych, dostępnych zawsze co najmniej 30 proc. taniej niż w regularnych galeriach handlowych. Obiekt dysponował będzie parkingiem, na którym zmieści się blisko 950 pojazdów. Duża zaletą inwestycji jest  doskonała lokalizacja w Gliwicach, tuż przy autostradzie A4 Kraków-Wrocław (węzeł Gliwice-Bojków). Codziennie trasę tą pokonuje 50 tys. pojazdów. W bezpośredniej strefie zasięgu zamieszkuje około 6,5 mln klientów, a istniejące już w sąsiedztwie dwa obiekty retail parku, Auchan i Leroy Merlin, odwiedza rocznie około 4,5 mln osób. Prace budowlane rozpoczną się w II połowie 2017 roku, a otwarcie zaplanowano na rok 2018.

6B47 Poland to firma koncentrująca się na projektach w głównych miastach i aglomeracjach Polski. Należy do grupy 6B47 Real Estate Investors AG, aktualnie rozwijającej i realizującej projekty w sektorze nieruchomości o łącznej wartości inwestycji przekraczającej miliard euro. Główny inwestor spółki 6B47 Real Estate Investors AG jest jednym z współwłaścicieli znanego obiektu outletowego zlokalizowanego niedaleko Wiednia – Fashion Outlet Parndorf.

The Blue Ocean Investment Group (BOIG) od blisko 14 lat  świadczy kompleksowe i innowacyjne usługi polskim i zagranicznym klientom na rynku nieruchomości komercyjnych, począwszy od wstępnych badań rynkowych, poprzez doradztwo projektowe, pomoc w pozyskiwaniu finansowania, budowę, komercjalizację, kreowanie marki, aż do sprzedaży nieruchomości jako inwestycji. Grupa BOIG to spółki, które świadczą wyspecjalizowane usługi w zakresie property consulting, project management, tenants coordination, investment consulting, asset management i marketing.

Facebook
LinkedIn
NAJNOWSZE INFORMACJE
REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
SCF DATABASE
Scroll to Top