Helios: aplikacja mobilna umożliwia e-sprzedaż

Sieć kin Helios poprzez aplikację mobilną umożliwia klientom elektroniczną sprzedaż biletów. – Aplikacja Kino Helios jest dostępna na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS – mówi dla Retailnet.pl Tomasz Jagiełło, prezes Helios S.A. Aplikację przygotował system płatności mobilnych SkyCash.

– Narzędzie umożliwia przeglądanie aktualnego repertuaru w kinach sieci, a także rezerwację lub kupno biletu na wybrane seanse – wyjaśnia Tomasz Jagiełło.

Bilet zakupiony poprzez serwis przekazywany jest użytkownikowi w formie fotokodu. Dzięki temu, nie musi on stać w kolejce w kinie w oczekiwaniu na zakup biletu. Po przyjściu do kina pokazuje obsłudze otrzymany Kod QR i od razu wchodzi do wskazanej sali projekcyjnej.

Aplikacja jest darmowa. Można ją pobrać za pośrednictwem Google Play dla systemów operacyjnych Android oraz za pośrednictwem AppStore dla systemu iOS. Zakup biletów możliwy jest po przejściu jednorazowego procesu rejestracyjnego albo zalogowaniu przy pomocy danych dostępowych do SkyCash. Ten etap można pominąć, jeśli chce się tylko przeglądać dostępny repertuar.

Rezerwacji i zakupu biletów online można dokonać także poprzez stronę internetową danego kina.

Cyfryzacja kin

– Od 2012 r. wszystkie sale kinowe Heliosa są całkowicie wyposażone w cyfrową technologię projekcyjną – mówi Tomasz Jagiełło, prezes Helios S.A. – Najnowsze obiekty sieci kin Helios zostały wyposażone w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, dźwięk cyfrowy Dolby 5.1, srebrne ekrany najwyższej jakości 4K oraz technologię DepthQ. W wybranych lokalizacjach otwieranych w 2016 r. widzowie mogą oglądać filmy w salach z unikalnym na polskim rynku systemem dźwięku przestrzennego Dolby Atmos – tłumaczy.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów dysponująca obecnie 41 kinami. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.