Vendo Park Łódź
Vendo Park Łódź

Trei Real Estate planuje otwarcie nowych parków handlowych pod wspólną nazwą Vendo Park. Wszystkie projekty spółki zostaną zaprezentowane zarówno podczas wiosennej, jak i jesiennej edycji Shopping Center Forum 2017.

Spółka zabezpieczyła 6 działek, na których powstaną obiekty o powierzchni najmu od 2,5 tys. do 6 tys. mkw.

Prawie wszystkie działki są zlokalizowane przy istniejących od dłuższego czasu operatorach spożywczych.

Otwarty w listopadzie ubiegłego roku Vendo Park w Mińsku Mazowieckim dołączył do funkcjonujących już obiektów w Milanówku, Nysie i Chełmie zwiększając tym samym do 11 liczbę Vendo Parków na terenie Polski, Czech i Słowacji.

Do końca roku 2018 planowane jest otwarcie 10 obiektów na terenie Polski.

Trei Real Estate GmbH

Spółka Trei Real Estate GmbH, będąca holdingiem w branży nieruchomości, inwestuje w zapewniające zrównoważony wzrost nieruchomości handlowe i mieszkalne. Spółka ta, w której 100 proc. udziałów należy do grupy Tengelmann, angażuje się zarówno w rozbudowę segmentu mieszkaniowego w Niemczech, jak też w inwestycje i rozwój międzynarodowych nieruchomości. Poza Niemcami spółka Trei Real Estate z siedzibą w Mülheim an der Ruhr działa w pięciu innych europejskich krajach.

Grupa Tengelmann

Grupa przedsiębiorstw Tengelmann to międzynarodowy koncern wielobranżowy, do którego należą m.in. takie spółki OBI, KiK, Kaiser’s Tengelmann, Baby-Markt.de i Plus.de. Do tego grona należy także działająca w branży nieruchomości spółka Trei Real Estate oraz spółki inwestycyjne Emil Capital Partners w Stanach Zjednoczonych i Tengelmann Ventures w Niemczech, które od lat inwestują w startupy. Spółka macierzysta jest firmą rodzinną i została założona w 1867 r. w Mülheim an der Ruhr. Na jej czele stoi obecnie piąte pokolenie założycieli. Grupa Tengelmann działa w 19 krajach i zatrudnia ponad 88 tys. pracowników w 4.430 filiach. Roczne obroty netto przekraczają 8,24 mld euro.

TREI zaprezentuje wszystkie swoje projekty zarówno podczas wiosennej, jak i jesiennej edycji Shopping Center Forum 2017