Galeria_Katowicka

Galeria Katowicka nieustannie rozwija swoją ofertę, tym razem poszerzając ją o cztery nowe punkty: pierwsze na Śląsku salony Fabio Groano oraz Loake Shoemaker, a także Pasta Masta i mBank.

Nowości wzmocnią kategorię mody męskiej, restauracyjną i usługową. Umowy zostały podpisane z końcem roku, obecnie trwają prace przygotowawcze do otwarcia salonów.

Więcej mody męskiej

Ofertę mody męskiej, umiejscowionej głównie na zrewitalizowanym II piętrze Galerii Katowickiej, wzmocni pierwszy na Górnym Śląsku – i drugi w Polsce – salon Fabio Groano. Na powierzchni 117 mkw. można będzie znaleźć stylową odzież męską. Wszystko szyte z wysokogatunkowych materiałów pochodzących z Włoch i Anglii i zaprojektowane przez włoskich projektantów.

Na parterze Galerii już niebawem będzie można zrobić zakupy w firmowym salonie Loake Shomaker, uzupełniającym kierowaną do mężczyzn ofertę obuwniczą. Salon, o powierzchni prawie 50 mkw, zaproponuje klientom skórzane obuwie produkowane według tradycyjnego procesu „Goodyear Welted”. Do tej pory ta ekskluzywna marka dostępna była jedynie w Warszawie.

Nowości w strefie food court

Propozycję w strefie food court II piętra poszerzy Pasta Masta – znana restauracja, serwująca włoskie dania. Jest to pierwsza makaroniarnia w Galerii Katowickiej, jedyna w tej części Katowic. Zajmie ok. 120 mkw. Marka, znana z ręcznie robionego makaronu oraz wyśmienitych sosów ze świeżymi dodatkami, z pewnością znajdzie uznanie wśród wielu osób odwiedzających Centrum.

Już niebawem klienci Galerii Katowickiej będą także mogli skorzystać z usług mBanku. Placówka ma za zadanie zapewnić klientom szybką i sprawną obsługę w podstawowym zakresie, takim jak doradztwo, sprzedaż i usługi. Zlokalizowana jest na parterze, na powierzchni 93 mkw.

– Cztery nowe propozycje powiększają potencjał konkurencyjny Galerii Katowickiej, tworząc komplementarną ofertę w każdej z branż. Mam nadzieję, że miłośnicy mody czy włoskiego jedzenia zyskali właśnie kolejny powód, by odwiedzić nasze Centrum – podsumowuje Joanna Bagińska, Dyrektor Galerii Katowickiej.

Galeria Katowicka

Galeria Katowicka mieści się w ścisłym centrum Katowic i jest unikalnym kompleksem komunikacyjno-komercyjnym. Powierzchnia najmu wynosi 47,500 m2  i obejmuje ponad 200 lokali, restauracji i punktów handlowych, m.in. Peek & Cloppenburg, TK Maxx, Multikino, Zara, Pull & Bear, Bershka, C&A, Reserved, Euro, Douglas czy Tiger. Posiada także 10 salowe Multikino z salą Xtreme – najnowocześniejszą w Polsce, wyposażoną w system dźwiękowy Dolby Atmos. Centrum handlowe połączone jest bezpośrednio z dworcem kolejowym i podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej. W sąsiedztwie powstaje kompleks biurowy Grand Central. Galeria Katowicka została otwarta 18 września 2013 r.

Właścicielem Galerii Katowickiej jest firma Meyer Bergman, za zarządzanie Galerią Katowicką, codzienne funkcjonowanie obiektu oraz kwestie związane z wynajmem powierzchni handlowej, odpowiada spółka Apsys Polska.