Inwestor Galerii Północnej wybuduje centrum handlowe w Belgradzie

gtc belgrad

Grupa GTC, inwestor m.in. Galerii Północnej w Warszawie, uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę centrum handlowego Ada Mall w Belgradzie.

Otwarcie jednego z największych centrów handlowych w stolicy Serbii planowane jest na jesień 2018 roku. Ada Mall będzie posiadała 34 tys. mkw. powierzchni najmu oraz ok. 1 tys. miejsc parkingowych.

GTC jest wyłącznym partnerem After Party podczas wiosennej edycji Shopping Center Forum 2017 oraz wystawcą Shopping Center Forum Fall Edition 2017.

Galeria Północna na ukończeniu

Kluczowym projektem GTC w chwili obecnej jest powstająca w Warszawie Galeria Północna. Szacuje się, że w zasięgu obiektu mieszka ok. 750 tys. osób. Blisko 80 proc. z nich będzie mogło dotrzeć do centrum autem w 10 do 20 minut. 

Obecnie centrum skomercjalizowane jest w 80 proc., a kolejne umowy najmu są w trakcie negocjacji. Koncepcję centrum doceniły topowe zagraniczne marki decydując się na otwarcie pierwszych polskich salonów właśnie tu.

Galeria Północna wkroczyła już w decydującą fazę budowy. Bryła budynku jest już zamknięta, trwają prace montażowe i wykończeniowe wewnątrz. W trakcie realizacji jest także montaż fasady obiektu, która przeszklona w 40 proc. będzie jednym z jego wyróżników. Inwestorowi zależało by mimo swojej znacznej powierzchni (64 tys. mkw.) obiekt wpisywał się skalą i funkcją w charakter okolicy.

Czołowy gracz na europejskim rynku

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Od powstania w 1994 r. Grupa zajmuje się budowaniem nieruchomości biurowych i handlowych o wysokim standardzie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dziś GTC jest właścicielem i zarządcą 36 budynków komercyjnych oferujących ok. 593 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej swoim klientom w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii i na Węgrzech.

Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w indeksie WIG30 oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu. Walory spółki wchodzą także w skład międzynarodowego indeksu Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 index.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

PARTNER MIESIĄCA

Serenada #bardziej otwarte centrum handlowe.

Centrum Serenada to nie tylko bogata oferta handlowa, ale przede wszystkim przestrzeń stworzona z myślą o mieszkańcach Krakowa. To wyjątkowe miejsce spotkań, wymiany doświadczeń i wzajemnych inspiracji.