Centra handlowe Neinver ponownie z certyfikatem BREEAM In-Use

Neinver z powodzeniem ukończył proces odnawiania certyfikatów BREEAM In-Use we wszystkich europejskich obiektach handlowych, zarządzanych przez firmę od minimum dwóch lat, potwierdzając tym samym opinię developera zaangażowanego w ochronę środowiska. W 92% centrów oceny okazały się lepsze niż podczas poprzedniego audytu, co wskazuje na dążenie firmy do ciągłego rozwoju, wprowadzania ekologicznych rozwiązań i maksymalizowania oszczędności energetycznych.

Neinver to hiszpańska firma specjalizująca się w inwestycjach na rynku nieruchomości, budowaniu obiektów handlowych i zarządzaniu nimi. Jest drugim największym w Europie operatorem centrów outlet, a także liderem tego sektora w Hiszpanii i Polsce. Spółka jest wystawcą wiosennej edycji Shopping Center Poland 2017. Z projektami spółka będzie można zapoznać się na stoisku nr 1.6.

Zrównoważony rozwój

Już w 2013 roku Neinver zapewnił sobie pozycję lidera rynku w zakresie zrównoważonego rozwoju. Stał się wówczas pierwszym operatorem, który uzyskał certyfikat BREEAM In-Use (przyznawany budynkom funkcjonującym od przynajmniej dwóch lat) dla całego swojego europejskiego portfolio centrów outlet. W 2016 i na początku 2017 r. firma odnowiła zdobyte wcześniej certyfikaty. Otrzymała również nowe dla trzech kolejnych centrów. Cały proces objął 18 obiektów.

W Hiszpanii, pięć centrów The Style Outlets – Getafe, San Sebastián de los Reyes, Las Rozas, Coruña i Sevilla* – otrzymało ocenę „Excellent” w zakresie zarządzania budynkiem. Dodatkowo, centrum Nassica, którego zarządzanie Neinver przejął dwa lata temu, dostało certyfikat BREEAM In-Use (także z notą „Excellent”) po raz pierwszy.

W Polsce, odnowienie certyfikacji również objęło pięć centrów. Są to Galeria Malta, Factory Ursus, Factory Poznań, Factory Kraków i Factory Wrocław*. Wszystkie uzyskały ocenę „Very Good”. Poza tym, Factory Annopol i Futura Park Wrocław zapewniły sobie pieczęć BREEAM In-Use po raz pierwszy. W obydwu przypadkach przyznano notę „Very Good”.

– Zastosowanie eko-rozwiązań zarówno w warstwie architektonicznej budynków jak i w bieżącym funkcjonowaniu centrum, bardzo szybko przynosi pozytywne efekty – mówi Bożena Gierszewska- Mroziewicz, Country Head Neinver w Polsce. Firma dba o jakość środowiska naturalnego, co stanowi ogromną wartość w skali globalnej, natomiast zarządca i najemcy uzyskują wymierne korzyści finansowe w danym miejscu, oszczędzając wodę czy energię elektryczną – dodaje.

Systemy ograniczające zużycie energii

Centra Neinver w Polsce wyposażone są w liczne systemy ograniczające zużycie energii elektrycznej i wody. Oszczędnościom sprzyja m.in. oświetlenie ledowe, maksymalne wykorzystanie światła dziennego, rekuperacja, czyli odzyskiwanie i ponowne wykorzystanie energii elektrycznej czy urządzenia odcinające nadmierny wypływ wody w łazienkach i toaletach.

Stworzono również specjalny system segregacji śmieci dla najemców. Factory Poznań wykorzystuje deszczówkę zbieraną z dachów do podlewania terenów zielonych. W FactoryUrsus zamontowane zostały karmników dla ptaków i nietoperzy.

We Włoszech, dwa zarządzane przez firmę obiekty, czyli Vicolungo The Style Outlets i Castel Guelfo The Style Outlets, poprawiły ocenę z „Good” na „Very Good”.

W Portugalii, odnowiono certyfikację dla Vila do Conde The Style Outlets, a nota „Good” została podwyższona na „Very Good”.

W Niemczech, Zweibrücken The Style Outlets* utrzymało ocenę „Good” w zakresie zarządzania oraz „Very Good” w kategorii projektu budynku.

Proces nie objął Roppenheim The Style Outlets we Francji, ponieważ certyfikat dla tego centrum odnowiono już w roku 2015. Roppenheim The Style Outlets stało się wówczas pierwszym w Europie centrum outlet z oceną „Outstanding” w kategorii zarządzania budynkiem.

Neinver od dawna przywiązuje dużą wagę do kwestii społecznej odpowiedzialności biznesu,
a swoimi centrami handlowymi zarządza w sposób korzystny dla środowiska i efektywny energetycznie. Takie podejście staje się coraz bardziej popularne wśród inwestorów i operatorów, stanowiąc obecnie jedno z kluczowych wyzwań stojących przed podmiotami działającymi w tym sektorze. Neinver umocnił swoją pozycję rynkową, wdrażając strategie i systemy zarządzania, które gwarantują zrównoważony rozwój. Firma jest również pionierem pod względem realizowania standardów BREEAM na każdym etapie budowy i funkcjonowania obiektów. Neinver ściśle współpracuje z markami dostępnymi w zarządzanych przez siebie centrach, udzielając przydatnych wskazówek na temat ochrony środowiska i dzieląc się najlepszymi praktykami w tym zakresie.

Facebook
LinkedIn
NAJNOWSZE INFORMACJE
REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
SCF DATABASE
Scroll to Top