Auchan testuje alternatywne metody dostaw e-zakupów

Usługa click and collect oraz dostawa do domu nawet w 2 godziny od złożenia zamówienia – takie możliwości oferuje swoim klientom sieć hipermarketów Auchan.

W połowie lutego Auchan rozpoczął testy błyskawicznych dostaw internetowych zakupów. Testy odbywają się na południu Francji i są przeprowadzane przy współpracy ze start-upem Colisweb. Młoda firma kurierska współpracuje już m.in. z takimi sieciami detalicznymi jak Leroy Merlin, Franprix, czy Darty.

Home delivery albo click&collect

Testowana usługa ma umożliwić klientom internetowe zamówienie towaru, który następnie zostanie im dostarczony do domu (lub pod inny wskazany adres) nawet w ciągu dwóch godzin od dokonania zamówienia. Możliwe jest także umówienia się na inny, dogodny termin dostarczenia przesyłki.

Przy zamówieniach o wartości powyżej 180 euro, dostawa realizowana jest gratis. W przypadku zakupów za 120-180 euro, jej koszt to niecałe 6 euro. Jeżeli wartość internetowego koszyka zakupowego wyniesie 60-120 euro, klient będzie musiał dopłacić za dostawę prawie 12 euro. Niższe zamówienia nie będą póki co realizowane w tej opcji. Warto jednak przypomnieć, że mieszkańcy Francji mogą osobiście odbierać już internetowe zakupy zrobione w Auchan w ramach usługi click and collect.

Dostawa kurierska w Polsce

W Polsce Auchan zarządza obecnie ponad 60 hipermarketami. Zatrudnia 13 tysięcy współpracowników. Auchan prowadzi działalność głównie w zakresie sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku poprzez sieć hiper- i supermarketów.

Obecnie opcja e-zakupów z dostawą do domu skierowana jest do mieszkańców takich miejscowości jak Warszawa, Łomianki, Babice, Izabelin, Marki, Ząbki, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Raszyn, Michałowice, Ożarów Mazowiecki, Konstancin-Jeziorna, Magdalenka, Lesznowola, Zalesie Górne i okolic, Głosków i okolic, Góra Kalwaria i okolic, Grodzisk Mazowiecki  i okolic, Milanówek, Podkowa Leśna, Brwinów, Otrębusy, Komorów  i okolic, Nadarzyn i okolic, oraz Prażmów.

Od momentu założenia w 1961 roku we Francji, Auchan działa i rozwija się w 15 krajach na świecie. Centra Handlowe firmy znajdują się m.in. we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Polsce, na Węgrzech, w Rosji, w Luksemburgu, Chinach, na Tajwanie oraz na Ukrainie i w Rumunii.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl