Postępuje budowa centrum Atut w Krakowie

Prace przy budowie centrum handlowego Atut zlokalizowanego w Krakowie przy ul. Grażyny postępują zgodnie z harmonogramem i wkraczają już w kolejną fazę. Otwarcie obiektu o powierzchni 3,5 tys. mkw. zaplanowane zostało na II połowę 2017 r.

Nowo powstające, krakowskie centrum handlowe Atut przy ul. Grażyny to dwupoziomowy obiekt typu convenience przeznaczony do szybkich i wygodnych zakupów. Na powierzchni 3,5 tys. mkw. GLA znajdzie się 11 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych. W podziemiach budynku miejsce parkingowe przeznaczone będzie dla około 50 samochodów. Inwestorem obiektu jest firma KG Group. Koncepcję architektoniczną obiektu opracowało Biuro Projektowe  B2 Studio z Krakowa, a generalnym wykonawcą jest firma Skanska S.A.

Otwarcie centrum Atut jesienią 2017 roku

Budowa obiektu trwa od września  2016 roku. Obecnie prowadzone są m.in. prace związane z wykonaniem konstrukcji budynku.

– Pomimo niesprzyjających w ostatnim czasie warunków zimowych, sukcesywnie realizujemy zaplanowany harmonogram prac budowlanych. Wykonaliśmy zabezpieczenie wykopu, płytę fundamentową budynku oraz ściany żelbetowe na poziomie garażu.  Obecnie prowadzone są tam także prace ciesielsko-zbrojarskie. Otwarcie obiektu planujemy na jesień 2017 – informuje Piotr Wołczański, dyrektor ds. inwestycji KG Group.

Niekwestionowaną zaletą obiektu będzie jego lokalizacja w dzielnicy Prądnik Biały, 3 km od centrum miasta, przy jednym z największych krakowskich targów, Placu Imbramowskim. Dzięki temu tereny przylegające do centrum Atut od lat jednoznacznie kojarzą się z handlem, a sam plac generuje bardzo duży ruch o zasięgu ponadlokalnym. Centrum handlowe znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Grażyny i Opolskiej, jednej z głównych arterii komunikacyjnych Krakowa, służącej do wyjazdu z miasta w kierunku Katowic, Warszawy czy Sandomierza. Przy skrzyżowaniu zatrzymują się liczne autobusy komunikacji miejskiej – w promieniu 500 m mieszczą się przystanki 15 linii autobusowych.

W bezpośrednim zasięgu pieszym znajdzie się 70 tys. osób, natomiast do 10 min. jazdy samochodem ponad dwa razy więcej – 150 tys. potencjalnych konsumentów. Ponieważ deweloperzy osiedli mieszkaniowych planują kolejne inwestycje w dzielnicy, w najbliższych latach zasięg jeszcze się zwiększy.

Komercjalizacja centrum Atut

Postępuje także komercjalizacja obiektu. Umowy najmy podpisała już marka Rossmann – jedna z najpopularniejszych w Europie sieci drogeryjnych, Pepco – popularna sieć dyskontów odzieżowych, apteka ZIKO z bogatą ofertą leków oraz kosmetyków, a także Buczek – popularna  krakowska piekarnia i cukiernia. Za komercjalizację obiektu odpowiada BOIG Property Consulting.

Pięć obiektów pod wspólną nazwą Atut działa już w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach k/Krakowa i Pruszkowie. Planowane są także kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Grażyny, Atut Ruczaj, Atut Złocień, Atut Bielany oraz Suchej Beskidzkiej.  

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY PORTALU
NAJNOWSZE INFORMACJE
SCF DATABASE
Scroll to Top