Lidl otwiera nowe sklepy

16 marca 2017 roku ruszyły dwa koleje sklepy sieci Lidl. Nowe placówki powstały w Warszawie i w Kowalach. Sieć przygotowuje się także do otwarcia sklepu w lubińskim centrum handlowym.

Nowy sklep sieci Lidl w Warszawie ma powierzchnię sali sprzedaży ok. 1,2 tys. mkw. i 50 miejsc parkingowych.

Nowe sklepy Lidl w Warszawie i Kowalach

– Cieszymy się, że nasze sklepy stały się miejscem codziennych zakupów dla milionów Polaków. Strategią naszej firmy jest zapewnienie klientom szerokiej oferty produktów wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnych, niskich cenach. Zapraszamy wszystkich klientów do nowej placówki w Warszawie – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

Nowy sklep sieci Lidl w Kowalach ma powierzchnię sali sprzedaży ok. 1,4 tys. mkw. i 100 miejsc parkingowych. Jest to pierwszy sklep tej sieci w mieście.

Lidl w centrum handlowym Cuprum Arena

W marcu tego roku sieci Lidl został przekazany także nowy lokal w centrum handlowym Cuprum Arena w Lubinie. Lidl zastąpi działającą dotychczas w obiekcie sieć delikatesów Alma. Nowy operator spożywczy zajmie 1451 mkw. powierzchni na poziomie 0 Cuprum Areny. Otwarcie sklepu zaplanowano na pierwszą połowę czerwca tego roku.

Przypomnijmy,  pierwszy Lidl w Polsce został otwarty w 2002 roku. W pierwszym roku działalności firma miała 7 sklepów (Słupca, Kościan, Poznań, Turek, Lębork, Włocławek i Bydgoszcz). Dwa lata późnej Lidl świętował otwarcie 100. sklepu w Polsce, a w 2013 r. sieć liczyła już 500 sklepów. Obecnie sieć tworzy już ponad 600 sklepów. 70 proc. obrotu Lidl Polska generuje na sprzedaży produkty pochodzących od polskich producentów.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.