galeria polnocna

W 2016 roku, GTC zwiększyło portfel nieruchomości generujących przychody o 20 proc. do 1.261 mln euro inwestując 140 mln euro w nieruchomości komercyjne generujące przychody, a także dzięki zakończonym inwestycjom

GTC jest wystawcą wiosennej i jesiennej edycji Shopping Center Forum 2017

Przychody z najmu i usług wzrosły do 114 mln euro w porównaniu do 105 mln euro w 2015 r. głównie w wyniku zakupu nieruchomości komercyjnych.

Projekty handlowe GTC w Polsce

Do kluczowych inwestycji spółki aktualnie realizowanych w Polsce należy Galeria Północna i Galeria Wilanów.

– Budowa Galerii Północnej posuwa się zgodnie z planem, a oficjalne otwarcie zaplanowano na lato 2017 r. Galeria jest obecnie wynajęta w 82 proc. (na podstawie deklaracji najemców). Galeria Wilanów jest w trakcie procesu uzyskiwania pozwolenia na budowę – poinformował zarząd GTC.

– GTC odnotowało bardzo solidne wyniki w 2016 r., które wraz z zakupem kilku generujących przychody nieruchomości oraz ukończonymi budynkami biurowymi znacząco wpłynęły na wzrost wartości portfela inwestycyjnego oraz przychodów. Będziemy odnotowywać dobre wyniki także w najbliższych latach. Dalsze zakupy nieruchomości oraz obecnie realizowane projekty znacząco zwiększą wartość portfela nieruchomości generujących przychody i wpłyną na znaczący wzrost przychodów z najmu. Ponad 139 tys. mkw. powierzchni handlowej i biurowej w budowie oraz dodatkowe 181 tys. mkw., które znajdują się w fazie planowania, jak również wysoki poziom środków własnych będą podstawą dalszego wzrostu wartości portfela – komentuje Thomas Kurzmann, prezes GTC.

– Jesteśmy przekonani, że w nadchodzących latach będziemy mogli zaoferować dwucyfrowy wzrost zarówno dywidendy jak i wartości naszego portfolio realizując przyjęta strategię całkowitego zwrotu z inwestycji – dodaje Thomas Kurzmann.

GTC właścicielem blisko 600 tys. mkw. powierzchni komercyjnej

Przypomnijmy, Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Od powstania w 1994 r. Grupa zajmuje się budowaniem nieruchomości biurowych i handlowych o wysokim standardzie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dziś GTC jest właścicielem i zarządcą 36 budynków komercyjnych oferujących ok. 596 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej swoim klientom w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii i na Węgrzech. Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w indeksie WIG30 oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu. Walory spółki wchodzą także w skład międzynarodowego indeksu Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 index.