Z początkiem kwietnia 2017 roku w Galerii Katowickiej zostanie otwarty salon fryzjerski Berendowicz & Kublin. Ekskluzywne wnętrze prawie 135-metrowego lokalu zostanie podzielone na dwie strefy usług: dla pań i panów.

Salon Berendowicz & Kublin otwarty zostanie na poziomie -1 Galerii Katowickiej. To – z jednej strony – kolejny polski salon jednej z najbardziej cenionych w kraju Akademii Fryzjerskiej B & K, założonej przez Beatę Berendowicz i Sławka Kublina, z drugiej – miejsce charakterystyczne i pierwsze takie w historii marki.

Sieć Berendowicz & Kublin

– Cieszę się, że to właśnie Galeria Katowicka będzie miejscem, w którym swój nowy salon otworzy jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek fryzjerskich w Polsce. Szczególne znaczenie ma dla nas fakt, że będzie to lokal, otwierający nową kartę w historii salonów Berendowicz & Kublin i generalnie nowy rozdział na rynku usług fryzjerskich. Dajemy kolejny powód, by odwiedzić Galerię Katowicką i zostać tutaj na dłużej – mówi Ilona Szafer, Asset Manager, odpowiedzialna za Galerię Katowicką z ramienia brytyjskiego funduszu Meyer Bergman.

Przestrzeń lokalu będzie podzielona na dwie strefy usług. Pierwszą z nich zajmie część stylizacji i pielęgnacji włosów dla pań (z kącikiem manicure) drugą – miejsce wydzielone specjalnie dla panów – strefa Barber. Całe wnętrze zostało przygotowane tak, by nowoczesny design przeplatał się z elementami klasyki, odwołując się do stylu retro.

– Chcemy zadbać o potrzeby naszych klientów, indywidualnie. Chcemy, by czuli się naszymi gośćmi. Zaserwować im najlepszą jakoś fryzjerskich usług, dzięki specjalnie przeszkolonej grupie naszych stylistów, kolorystów, edukatorów, ale także zaproponować im świeżo zmieloną kawę lub degustacyjny poczęstunek piwem kraftowym. Wszytko to w nowoczesnym, ekskluzywnym wnętrzu, zaprojektowanym z najwyższą starannością – mówi Marta Piotrowska, która wraz z marką Berendowicz & Kublin tworzy to miejsce.

Oferta Galerii Katowickiej

Galeria Katowicka mieści się w ścisłym centrum Katowic i jest unikalnym kompleksem komunikacyjno-komercyjnym. Powierzchnia najmu wynosi 47,5 tys. mkw.  i obejmuje ponad 200 lokali, restauracji i punktów handlowych, m.in. Peek & Cloppenburg, TK Maxx, Multikino, Zara, Pull & Bear, Bershka, C&A, Reserved, Euro, Douglas czy Tiger. Posiada także 10 salowe Multikino z salą Xtreme – najnowocześniejszą w Polsce, wyposażoną w system dźwiękowy Dolby Atmos. Centrum handlowe połączone jest bezpośrednio z dworcem kolejowym i podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej. Galeria Katowicka została otwarta 18 września 2013 r. Właścicielem Galerii Katowickiej jest firma Meyer Bergman, za zarządzanie Galerią Katowicką, codzienne funkcjonowanie obiektu oraz kwestie związane z wynajmem powierzchni handlowej, odpowiada spółka Apsys Polska. Apsys będzie wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2017