Deichmann rozszerza strategię sprzedaży wielokanałowej

deichmann galeria raj

Marka obuwnicza Deichmann otworzyła swój sklep na platformie Allegro.

Na Allegro sklepy prowadzi już ponad 500 marek w 8 kategoriach, w tym 57 marek modowych. Do ich grona dołączyła właśnie firma Deichmann. Dzięki bezpośredniej współpracy z markami na platformie można znaleźć najnowsze kolekcje znanych marek, skorzystać z różnych opcji darmowej dostawy, a nawet dokonać zwrotu w sklepie stacjonarnym. 

– Firma Deichmann od zawsze podążała za innowacyjnymi i nowoczesnymi metodami sprzedaży. Otwarcie w roku 2012 sklepu internetowego stało się dla rozwoju firmy w Polsce strzałem w dziesiątkę. Co roku obrót sklepu rośnie o kilkadziesiąt procent. Otwarcie sklepu na Allegro jest doskonałym uzupełnieniem naszych dotychczasowych działań – mówi Ewa Stasieńko z Deichmann Polska.

E-commerce ważnym elementem sprzedaży marki Deichmann

Sieć salonów obuwniczych Deichmann uruchomiła sprzedaż e-commerce niemal 5 lat temu. Jak przyznaje Wojciech Normand, wyniki generowane w kanale internetowym stanowią obecnie jedynie ok. 2,5 proc. obrotów całej sieci, jednak sprzedaż w e-sklepie systematycznie rośnie.

– Od początku liczyliśmy się z dynamicznym rozwojem platformy internetowej. Jednak jesteśmy zaskoczeni skalą tego procesu, bo systematyczne wzrosty doprowadziły do sytuacji, że sklep internetowy jest najlepszą jednostką pod względem wskaźników sprzedaży. Z dużym dystansem do kolejnego sklepu offline, który wcale nie stracił poziomu swoich obrotów. Ponadto cały czas wprowadzamy rozwiązania, które powodują, że zakupy w sklepie internetowym są bardziej intuicyjne, a dostawy stają się szybsze. Spełniamy oczekiwania rynku i klientów sieci Deichmann – tłumaczy Wojciech Normand, wiceprezes Deichmann-Obuwie.

Wiele marek obuwniczych na Allegro

Allegro to jeden z największych sprzedawców obuwia w Polsce – tylko w ubiegłym roku platforma sprzedała ponad 5 mln par obuwia.

– Obecny okres roku, czyli marzec aż do kwietnia, to największy wzrost sprzedaży obuwia na naszej platformie. Od początku marca notujemy nawet ponad 20 tysięcy transakcji dziennie. Na sukces w sprzedaży obuwia składa się szeroka oferta markowych produktów w najlepszych cenach. Obecnie portfolio marek na Allegro to zarówno oficjalne sklepy marek z obuwiem sportowym, jak i casual, np. adidas, Reebok, Puma, New Balance Gino Rossi, Wojas, Prima Moda, Badura i wiele innych – mówi Celestyna Lendo-Zachariasz, szefowa kategorii Moda w Allegro.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY