Wszystko o REIT-ach na Shopping Center Forum 2017

Wkrótce na giełdzie w Polsce zadebiutuje sporo REIT-ów rywalizujących o ten sam kapitał. Podczas SCF 2017 chciałbym zwrócić uwagę na niektóre subtelności tego typu spółek w takich obszarach jak na przykład  strategia rozwoju, polityka zadłużenia czy komercjalizacja – mówi Robert Szczepanek, radca prawny, założyciel Causa Finita Commercial Real Estate Law Firm.

Robert Szczepanek jest również panelistą, który weźmie udział w dyskusji o REIT-ach podczas wiosennej edycji Shopping Center Forum 2017 Spring Edition.

Blok tematyczny o REIT-ach na SCF

W bloku tematycznym wiosennej edycji SCF pt. „REIT-y jako narzędzie rozwoju rynku” omówione zostaną najważniejsze aspekty ustawy o REIT-ach, która zapewne już niebawem wejdzie w życie.

Blok tematyczny obejmuje prezentację pt. „REIT – duży zastrzyk kapitału na rynku nieruchomości” partnera merytorycznego SCF firmy Deloitte oraz panel dyskusyjny z udziałem ekspertów – Marcina Juszczyka, Członka Zarządu, Capital Park, Aleksandra Kota, Dyrektora w Dziale Doradztwa Podatkowego, Deloitte oraz Roberta Szczepanka, Radcy Prawnego, Kancelaria Prawnicza Causa Finita

Przykład REIT-ów w USA

– Po pojawieniu się REIT-ów w USA w latach 60-tych ubiegłego wieku inwestorzy giełdowi mieli wątpliwości, czy REIT-y to inwestycja w akcje czy w nieruchomości. Dopiero z czasem REIT-y stały się odrębną kategorią inwestycyjną. Aktualnie mają swoje własne indeksy giełdowe i według badań ich akcje stanowią około 20 proc. portfela każdego szanującego się inwestora – mówi Robert Szczepanek.

I dodaje:- Kiedy polska ustawa o REIT wejdzie w życie, a nie ulega wątpliwości że to niebawem nastąpi, na giełdzie zadebiutuje sporo REIT-ów rywalizujących o ten sam kapitał. Podczas SCF chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi zasad prowadzenia REIT w USA. Chciałbym zwrócić uwagę na niektóre subtelności tego typu spółek w takich obszarach jak na przykład  strategia rozwoju, polityka zadłużenia czy komercjalizacja. Te, i wiele innych zagadnień specyficznych dla REIT-ów, będzie miało niebagatelny wpływ na postrzeganie REIT przez inwestorów giełdowych, a przez to na płynność i kurs ich akcji oraz stabilną aprecjację aktywów takich spółek.

Shopping Center Forum już 5 kwietnia 2017

Blok o REIT-ach poprowadzi Tomasz Zganiacz, Senior Business Executive, Board member and business projects manager at the financial and the real estate markets.

Więcej o merytorycznym programie SCF na stronie http://shoppingcenterforum.com/

Forum odbędzie się już 5 kwietnia 2017 roku na Stadionie Legii w Warszawie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl