Tkalnia współpracuje z lokalną społecznością

Tkalnia, Pabianice

Na terenie centrum handlowo – rozrywkowego Tkalnia w Pabianicach powstanie miejsce poświęcone osobom, które zapisały się w historii miasta.

Spółka A&A, inwestor centrum handlowo – rozrywkowego Tkalnia w Pabianicach stawia na współpracę z lokalną społecznością. W przeprowadzonej na początku tego roku sondzie mieszkańcy wybrali nazwę inwestycji. Ponadto w planie centrum przewidziane są przestrzenie publiczne takie jak m.in. plac z fontannami, czy piesze pasaże, które zostaną oddane do użytku wszystkim pabianiczanom, nie tylko tym, którzy w Tkalni będą robić zakupy.

Tkalnia zaangażowana społecznie

– Śladem innych miast takich jak na przykład Łódź czy Międzyzdroje na terenie Tkalni planujemy stworzyć miejsce poświęcone pabianiczanom, którzy w przeszłości i dziś przyczynili się do rozwoju miasta. Chcemy docenić osoby ważne dla historii Pabianic, a takich postaci w mieście nie brakuje – wyjaśnia Adrian Majsterek, współwłaściciel spółki A&A, inwestor centrum handlowo – rozrywkowego Tkalnia.

Będzie to kolejny element łączący centrum handlowo – rozrywkowe Tkalnia z lokalną społecznością. Na jednej z zewnętrznych ścian centrum zostaną umieszczone charakterystyczne czerwone cegiełki z wygrawerowanym nazwiskami takich osób. Będą one widoczne nie tylko dla klientów Tkalni, ale dla wszystkich spacerujących w jej okolicach.

Współpraca Tkalni z władzami miasta

– Na początek chcemy przy udziale władz miasta, wybrać kilka osób, których nazwiska znajdą się właśnie na jednej ze ścian centrum już w trakcie jego budowy. Później planujemy co roku dodawać nazwisko kolejnej osoby, która będzie wybierana przez specjalne jury. Jesteśmy jeszcze w trakcie dopracowywania odpowiedniej formuły i zasad, kto będzie mógł nominować zasłużone osoby i według jakich kryteriów oraz kto ostatecznie będzie decydował o ich wyborze – wyjaśnia Adrian Majsterek, współwłaściciel spółki A&A, inwestor centrum handlowo – rozrywkowego Tkalnia.

Usytuowanie Tkalni – między Starym a Nowym Rynkiem – sprawia, że w naturalny sposób stanie się ona centrum miasta – ośrodkiem życia gospodarczego i kulturalnego. Ze względu na położenie oraz niezwykłą historię miejsca ambicją inwestora jest nie tylko zbudowanie kolejnego miejsca na zakupy jakich wiele w całym kraju, ale stworzenie nowego miejsca spotkań dla mieszkańców, integrującego społeczność.

40 sklepów w Tkalni

– Stawiamy na współpracę z lokalną społecznością. To dla mieszkańców chcemy zmienić centrum Pabianic w nowoczesne przyjazne miejsce do spędzania czasu i to dla nich budujemy centrum handlowo – rozrywkowe. Chcemy dać pabianiczanom i mieszkańcom okolicznych miejscowości nowoczesne i komfortowe miejsce na zakupy – zapewnia Adrian Majsterek, współwłaściciel spółki A&A, inwestor centrum handlowo – rozrywkowego Tkalnia.

Centrum handlowo – rozrywkowe Tkalnia będzie miało 14 tys. mkw. powierzchni. Znajdzie się w nim około 40 sklepów i 230 miejsc parkingowych dla samochodów. Za komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn