Budowa Bulwarów Książęcych we Wrocławiu osiągnęła „stan zero”

Budowa kompleksu Bulwary Książęce we Wrocławiu osiągnęła „stan zero”. Gotowe są już dwie kondygnacje podziemne z płytą fundamentową, wykonane w nowoczesnej technologii tzw. białej wanny. Specyfika lokalizacji inwestycji pomiędzy dwoma ramionami Odry pozwala wykorzystać bogate know how międzynarodowej grupy CFE, do której należy deweloper – BPi Polska.

Nowoczesny kompleks Bulwary Książęce powstaje przy ul. Księcia Witolda we Wrocławiu pomiędzy dwoma ramionami Odry. Ze względu na specyfikę lokalizacji wykop pod kondygnacje podziemne inwestycji został zabezpieczony przed wodą przez zastosowanie palisady żelbetowej z pali CFA. Kolejne ważne zabezpieczenie stanowi płyta fundamentowa oraz ściany kondygnacji podziemnych wykonane w nowoczesnej technologii tzw. białej wanny wykorzystującej beton monolityczny nieprzepuszczający wody. 

Realizacja projektu nad samym brzegiem rzeki może wydawać się dużym wyzwaniem
dla dewelopera, ale tak nie jest w przypadku BPi Polska: – Należymy do belgijskiej grupy CFE, która działa m.in. w obszarze związanym z przebudową i pogłębianiem rzek oraz inżynierią morską. Ten temat to nasza specjalność, modernizowaliśmy m.in. Kanał Sueski – mówi Maciej Golis, dyrektor projektu w BPi Polska.

Convenience street mall

Bulwary Książęce to inwestycja, która jest obecnie położoną najbliżej Starego Miasta we Wrocławiu. Kompleks w unikatowy sposób połączy funkcję mieszkalną z handlowo-usługową. W I etapie wybudowanych zostanie 175 mieszkań usytuowanych na 7 kondygnacjach. Poniżej zabudowy mieszkalnej powstanie piesza ulica handlowa realizowana według konwencji convenience street mall ze sklepami, restauracjami i kawiarniami.

Projekt pasażu uwzględnia małą architekturę z ławkami i zielenią w donicach, szerokie aleje wewnętrzne zadaszone w strefie lokali usługowych, przebudowę chodnika z wydzielonym miejscem pod ogródki przy lokalach gastronomicznych oraz stworzenie nowego placu miejskiego, od strony Mostu Pomorskiego. BPi Polska prowadzi również rozmowy z miastem w sprawie rozbudowy infrastruktury drogowej wokół inwestycji.

Starannie przemyślana koncepcja całego kompleksu umożliwi synergię wszystkich zaprojektowanych funkcji, tworząc z jednej strony nową atrakcyjną przestrzeń publiczną we Wrocławiu, a z drugiej zapewniając prywatność i bezpieczeństwo mieszkańcom Bulwarów Książęcych.

Zakończenie I etapu inwestycji planowane jest na połowę 2018 roku.

BPi S.A. – Odział w Polsce

BPi S.A. należy do międzynarodowej grupy CFE z siedzibą w Belgii, specjalizując się w realizacji innowacyjnych projektów deweloperskich wysokiej jakości. Działalność spółki, której podstawą jest wiedza i doświadczenie, ukierunkowana jest na spełnianie konkretnych oczekiwań zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Oferta BPi obejmuje kompleksową realizację inwestycji od poszukiwania odpowiednich terenów i przygotowania koncepcji zagospodarowania przestrzennego, przez zarządzanie budową i całościowe wykończenie projektu. Spółka świadczy również usługi z zakresu doradztwa prawnego i komercjalizacji inwestycji. Jednocześnie BPi, jako firma która hołduje zasadom zrównoważonego rozwoju, realizuje projekty, które powstają w poszanowaniu lokalnej architektury i środowiska.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn