Dziś otwarcie Dekady Ciechanów

Dekada Ciechanów, jedenasty obiekt należący do sieci centrów handlowych realizowanych przez spółkę Dekada SA rusza 31 marca 2017 roku.

To zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne, łączące pasaż handlowy z dworcem autobusowym Mobilis Group PKS Ciechanów.

Integracja handlu i transportu

Dekada Ciechanów będzie pełnić funkcję węzła komunikacyjnego, będąc jednocześnie miejscem przeznaczonym do szybkich, wygodnych zakupów. Obiekt zlokalizowany jest przy jednej z głównych arterii miasta, ul. Sienkiewicza. W zasięgu oddziaływania centrum do 20 minut jazdy samochodem znajduje się 90 tys. osób. Za zarządzanie częścią komercyjną odpowiada spółka Dekada SA, natomiast częścią dworcową – Mobilis Group.

– Dekada Ciechanów to centrum typu convenience shopping center, czyli centrum „wygodne” – przeznaczone do szybkich, codziennych zakupów, które można zrobić przy okazji, po drodze z pracy albo ze szkoły – mówi Aleksander Walczak, Prezes Dekada SA. Dzięki integracji centrum z dworcem autobusowym z oferty handlowej skorzystają nie tylko mieszkańcy Ciechanowa i okolic, ale również przyjezdni, co pokazuje, że połączenie handlu z transportem jest dogodnym rozwiązaniem. Możliwość dokonania zakupów w oczekiwaniu na autobus to duży komfort dla pasażerów  – dodaje A. Walczak.

– Dworzec PKS połączony z pasażem handlowym to dogodne dla mieszkańców rozwiązanie, które sprawdziło się już w wielu miastach. Dlatego wspólnie ze spółką Dekada SA zdecydowaliśmy się na stworzenie takiego obiektu. Ciechanów jest ważnym punktem na regionalnej i lokalnej mapie przewozów. Cieszę się, że do użytku oddajemy tak nowoczesny i funkcjonalny obiekt. W ten sposób tworzymy w Ciechanowie zróżnicowaną tkankę miejską, przyjazną dla społeczności lokalnej, która przez lata będzie dobrze służyć pasażerom – mówi Paweł Natkowski, Prezes Zarządu PKS Ciechanów.

Projekt Dekady Ciechanów został opracowany z myślą o stworzeniu przyjaznej i wygodnej przestrzeni publicznej, integrującej handel oraz transport. Mieszkańcy Ciechanowa oraz przyjezdni mają możliwość dokonania w centrum szybkich zakupów w drodze z pracy bądź w podróży. Wejścia do poszczególnych sklepów dostępne są z poziomu ulicy, co znacznie poprawia komfort dokonywania zakupów. Osobne wejście, zlokalizowane od strony wiat przystankowych, posiada także Dworzec Autobusowy Mobilis Group PKS Ciechanów, co ułatwi przemieszczanie się pasażerów. W pomieszczeniach dworcowych, o powierzchni blisko 85 mkw., znajdują się m.in. poczekalnia dla pasażerów oraz kasy biletowe, które otwarte są w dni robocze w godzinach: 7:30-15:00, i gdzie prowadzona jest m.in. sprzedaż biletów miesięcznych.

Dekada Ciechanów to kolejna inwestycja należąca do sieci kilkunastu obiektów handlowych typu convenience shopping center. Projekt centrum w Ciechanowie wykonały biura architektoniczne Air Projekt i Atelier, a generalnym wykonawcą robót była firma eRSbet. Za komercjalizację obiektów sieci Dekada odpowiada BOIG Property Consulting. Projekt dworca autobusowego Mobilis Group PKS Ciechanów, wraz z aranżacją wiat przystankowych, przygotowany został przez pracownię architektoniczną Air Projekt. Projekt wnętrza dworca wykonał architekt Piotr Klecan.

Oferta Dekady Ciechanów

W zintegrowanym centrum handlowo-komunikacyjnym, o powierzchni najmu 2,2 tys. mkw., zlokalizowanych jest 6 salonów znanych marek, wygodna poczekalnia dla pasażerów oraz kasy, w których można nabyć bilety. Przed obiektem znajduje się 5 stanowisk autobusowych, obsługiwanych m.in. przez znanego przewoźnika, PKS Ciechanów, oraz parking na kilkadziesiąt pojazdów.

W Dekadzie Ciechanów swój sklep otworzy RTV Euro AGD, jedna z największych sieci w branży multimedia, RTV i AGD w Polsce. Ofertę obiektu tworzyć będzie Smyk – popularna marka z bogatym asortymentem dla niemowląt i dzieci do 14. roku życia. Szeroki wybór odzieży i akcesoriów sportowych zapewni salon marki Martes Sport, a produkty kosmetyczno-chemiczne oferować będzie drogeria Rossmann. Ofertę handlową Dekady Ciechanów uzupełni Relay, punkt z prasą dla podróżnych, oraz Apteka.

Art&Business – „Figury Dekady”

Przed budynkiem ciechanowskiej Dekady ustawiona została rzeźba autorstwa wybitnego, wielokrotnie nagradzanego, współczesnego artysty – profesora Adama Myjaka. To już jedenaste dzieło sztuki tego rzeźbiarza, które umieszczono przed kolejnym centrum handlowym pod szyldem Dekada w ramach przedsięwzięcia art&business, zainicjowanego przez spółkę Dekada SA. „FIGURY DEKADY” to projekt, u którego podstaw leży przekonanie, że nowoczesny handel i kultura mogą wspólnie egzystować, stając się siłą napędową ożywienia gospodarczo-społecznego w danej miejscowości.

– Chcemy pokazać i jednocześnie mocno podkreślić, że nasza aktywność nie odbywa się wyłącznie w strefie biznesu, że zarządcy centrów handlowych nie muszą prowadzić działalności stricte gospodarczej – warto angażować się w projekty kulturalne, stając się mecenasem sztuki – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada SA. Początkowo nasz projekt zakładał ustawienie 10 rzeźb Adama Myjaka przed 10 centrami Dekada, ale ponieważ dostrzegamy w nim dużą wartość, zdecydowaliśmy się go kontynuować – dodaje A. Walczak.

Sieć Dekada

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Grójcu, Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie, Malborku i Ciechanowie. Planowane są także inwestycje w Nysie oraz – we współpracy z PKP – centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce.

Główni najemcy Dekady

RTV Euro AGD to dynamicznie rozwijająca się sieć polskich elektromarketów. Obecnie jedna z wiodących marek branży RTV, AGD, multimedia w Polsce, oferująca klientom bogaty wybór elektroniki użytkowej w najniższych cenach. Firma specjalizuje się w dostarczaniu klientom multimediów, sprzętu RTV i AGD, laptopów, sprzętu fotograficznego, smartfonów.

Martes Sport to producent oraz importer odzieży, obuwia i akcesoriów sportowych renomowanych marek tj. Arena, Colmar, Elbrus, Hi-Tec, Iguana, Magnum, Martes, Nike. Firma dysponuje szeroką gamą produktów najwyższej jakości, przeznaczonych do różnych aktywności fizycznych. Wykorzystane w produktach marki technologie zapewniają duży komfort i bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów.

Smyk to marka obecna na krajowym rynku już od blisko 40 lat. Oferuje szeroki wybór zabawek, artykułów szkolnych, książek oraz multimediów. Ponadto dysponuje akcesoriami dla niemowląt, odzieżą i obuwiem dla dzieci w przedziale wiekowym 0-14 lat. Sieć sklepów posiada własne marki zabawek (Smiki) oraz odzieży i obuwia (Cool Club).

Rossmann to obecnie jedna z największych sieci drogeryjnych w Europie. W jej asortymencie znajdują się produkty renomowanych firm zagranicznych i polskich, m.in. kosmetyki do makijażu oraz ciała, perfumy i wody toaletowe, produkty dla dzieci, artykuły dla zwierząt i domu oraz chemia gospodarcza. Rossmann produkuje również szeroką paletę produktów pod markami własnymi. Oprócz towarów typowo drogeryjnych sprzedaje także m.in. napoje, słodycze i herbaty.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.