W centrum Siemianowic Śląskich planowana jest budowa galerii handlowej

W centrum Siemianowic Śląskich, w miejscu byłej Huty Jedność, powstać ma nowoczesne osiedle mieszkaniowe i centrum handlowe. Budowa może ruszyć w przyszłym roku.

Obecnie teren po hucie jest niezagospodarowany. Znajdują się tu jedynie pozostałości po byłych zabudowaniach. Wkrótce może to się zmienić. Na początku 2017 roku nowym właścicielem tych terenów została spółka ECDDP Investment. Zarejestrowana w Warszawie spółka działa od 2011 roku.

– Na terenie dawnej Huty Jedność planowana jest budowa nowoczesnego osiedla mieszkaniowego oraz galerii handlowej. Po zaakceptowaniu planu zagospodarowania przestrzennego będziemy mogli podać więcej informacji na temat ilości kondygnacji budynków oraz rozwiązań dotyczących części usługowej – mówi w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim Sandra Wacławczyk, dyrektor do spraw inwestycji i nieruchomości w firmie ECDDP.

Pierwsze prace planowane na 2018 rok

Obecnie przy ul. Głowackiego i Sienkiewicza trwają prace związane z oczyszczeniem terenu po byłej Hucie. Jak przekonują przedstawiciele inwestora, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa części mieszkaniowej rozpocznie się w kwietniu 2018 roku. Pierwszy etap budowy osiedla miałby zakończy się po roku od rozpoczęcia prac budowlanych. Na razie nie wiadomo, kiedy mogłaby ruszyć budowa centrum handlowego, oraz jak duży miałby to być obiekt.

Nowa rola poprzemysłowych terenów

Huta Jedność została postawiona w stan likwidacji w 2003 roku. Na sprzedaż było około 16 hektarów poprzemysłowych terenów w centrum Siemianowic Śląskich. W czerwcu 2016 roku za cenę wywoławczą, czyli 2,75 mln zł, kupiła ją firma Nexus Group. Nowy właściciel złożył wniosek o zmianę przeznaczenia terenu na mieszkaniowo-usługowy.

W styczniu 2017 roku tereny trafiły w ręce kolejnego właściciela, wspomnianej już powyżej spółki ECDDP.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY