Galeria Olimp w Lublinie z supermarketem Carrefour

Operator spożywczy i jeden z największych detalistów na świecie – Carrefour Polska – wynajął 2,2 tys. mkw. powierzchni handlowej w Galerii Olimp w Lublinie.

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 800 sklepów w 5 formatach: hipermarkety, supermarkety, sklepy osiedlowe i specjalistyczne oraz sklep internetowy. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 tys. mkw. GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw. W Galerii Olimp sieć zajmie powierzchnię 2,2 tys. mkw. i zaoferuje klientom supermarket zrealizowany w najnowocześniejszym koncepcie. Sklep będzie się wyróżniać designerskim wystrojem wnętrza i nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie zarówno oferty handlowej, jak i marketingu czy digitalizacji.

Carrefour na lubelskim rynku

— Supermarket Carrefour w Galerii Olimp będzie w Lublinie trzecim sklepem w tym formacie. Zależało nam na znalezieniu dobrej lokalizacji w galerii handlowej, która cieszy się ugruntowaną pozycją i zaufaniem klientów. Wierzymy, że wybrany przez nas obiekt spełni nasze kryteria i pozwoli nam zwiększyć nasz udział w lokalnym rynku – mówi Ronan Martin, Wiceprezes Carrefour ds. ekspansji i centrów handlowych.

— Dołączenie Carrefour do grona najemców Galerii Olimp to kolejny etap rozwoju oferty centrum — mówi Tomasz Dębiec, dyrektor Galerii Olimp. – Działamy na rynku od 2000 roku i przez ten czas zbudowaliśmy mocną pozycję na bardzo konkurencyjnym rynku lubelskim. Znamy oczekiwania i preferencje naszych klientów, ceniących jakość oferty, szerokość asortymentu, w tym kategorii selektywnych, dlatego jesteśmy pewni, że oferta supermarketu Carrefour idealnie odpowie na to zapotrzebowanie i przyczyni się do umocnienia pozycji Galerii Olimp.

W procesie najmu firmę Transhurt, właściciela centrum, reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Colliers International.

— Roszady zachodzące w ofercie Galerii Olimp są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby klientów oraz zmiany otoczenia konkurencyjnego w Lublinie. Obecnie trwa tu także rewitalizacja najstarszej części obiektu, gdzie na połowie powierzchni otwarto już klub fitness Get Gym, który zajął 1,7 tys. mkw., sklep KIK, Drogerię Natura oraz jedyny w rejonie klub wspinaczki Sky Park na powierzchni 1,1 tys. mkw. – komentuje Marta Machus-Burek, dyrektor Działu Powierzchni Handlowych Colliers International.

Galeria Olimp w Lublinie

Galeria Olimp to centrum handlowo-rozrywkowe położone w północnej części Lublina przy głównej drodze dojazdowej do miasta i w bezpośrednim sąsiedztwie największych osiedli mieszkaniowych. Jest to jeden z największych obiektów tego typu w regionie Lubelszczyzny. Na powierzchni blisko 60 tys. mkw. GLA znajduje się ponad 260 sklepów.

Z przedstawicielami sieci Carrefour będzie można spotkać się 5 kwietnia podczas wiosennej edycji Shopping Center Forum 2017. Colliers jest partnerem merytorycznym jesiennej edycji Shopping Center Forum 2017

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn