TXM umacnia pozycję w kraju i za granicą

Salon TXM

Sieć TXM powiększyła się o dwie nowe placówki na rynku rumuńskim. Markety ruszyły w miejscowości Mangalia oraz Giurgiu. Kolejny odzieżowy market dyskontowy ruszył także w Polsce w Sosnowcu. To trzeci sklep działający pod tym brandem w tym mieście.

Ekspansja TXM w Polsce i w Rumunii

Sieć dyskontów odzieżowych TXM wzbogaciła się o trzy nowe placówki. Dwie z nich zostały dziś otwarte na rynku rumuńskim. Pierwsza z nich zlokalizowana jest w miejscowości Mangalia leżącej nad Morzem Czarnym w pobliżu bardzo popularnego kurortu Konstanca. Sklep ma powierzchnię 300 mkw. i znajduje się w  galerii Auchan. Druga placówka została otwarta w miejscowości Giurgiu położonej niedaleko Bukaresztu. Nowy market ma powierzchnię 372 mkw. i funkcjonuje w ramach kompleksu handlowego FoFo. Ekspansja na rynku rumuńskim rozpoczęła się zaledwie 1,5 roku temu, a sieć TXM w tym kraju liczy już 32 sklepy.

Trzeci market TXM został otwarty w kwietniu tego roku na rynku w Sosnowcu. Placówka liczy 340 mkw. i działa na terenie Parku Handlowego „Centrum Zagórze” znajdującego się przy ulicy 11 Listopada. To jednocześnie trzecia placówka TXM w tym mieście.

Sieć TXM na koniec marca br. składała się z 406 sklepów własnych o łącznej powierzchni 102,7 tys. mkw., która była 29 pro. wyższa niż na koniec marca 2016.

Ponad 400 sklepów w sieci TXM

TXM S.A. jest właścicielem ponad 400 sklepów dyskontowych TXM zlokalizowanych na terenie całego kraju oraz za granicą, w tym w Rumunii, Czachach i na Słowacji. Prowadzi także sprzedaż internetową przez e-sklep www.txm.pl. Sklepy TXM oferują swoim klientom szeroką gamę odzieży oraz innych artykułów tekstylnych i gospodarstwa domowego w dobrej jakości i w konkurencyjnych cenach. Firma TXM S.A. (dawniej Adesso S.A.) została zarejestrowana w Krakowie w 1989 r. Od samego początku swojego istnienia działa w branży tekstylno-dziecięcej. TXM S.A. od grudnia 2016 r. jest spółką publiczną, której akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn