Ruszy budowa nowego kompleksu Alchemia. Trwają prace archeologiczne

– W minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace archeologiczne. Po wstępnych rozmowach z potencjalnymi wykonawcami uzgodniliśmy, że przeprowadzimy je przed wejściem generalnego wykonawcy – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Marek Woliński reprezentujący Arkady Sp. z o.o., inwestora Alchemii. Inwestycja ma zostać zrealizowana na przełomie 2018 i 2019 roku.

Po kilku latach przerwy wrócił temat inwestycji lubelskiej spółki Arkady. W centrum Lublina w rejonie ulic Lubartowskiej, Świętoduskiej oraz Bajkowskiego powstanie dwupoziomowy parking podziemny z częścią usługowo-handlową. Na powierzchni obiektu powstanie ogólnodostępny, zielony skwer, na którym będą odbywać się imprezy plenerowe: koncerty, spektakle i wystawy.

Zmiany w projekcie

– Projekt Alchemia na rynku jest już dość długo, ale z uwagi na duże nasycenie Lublina powierzchnią handlową zmieniliśmy jego koncepcję. Obecnie inwestycja obejmuje m.in. podziemny parking na co najmniej 300 miejsc parkingowych z częścią handlowo-usługową liczącą ok. 3,5 tys.mkw. powierzchni najmu – mówi Marek Woliński z firmy Arkady Sp. z.o.

W skład kompleksu wejdą dwa naziemne budynki. Będą to budynek Arkad, powiększony o jedno piętro, a także trójkątny przeszklony budynek, który powstanie w miejscu nieistniejących już kas biletowych. W obu obiektach przewidziana jest funkcja gastronomiczna. Cały kompleks będzie nosił nazwę Alchemia.

– Inwestycja zlokalizowana jest w ścisłym centrum Lublina w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta, dlatego zakładamy, że około 30 proc. kompleksu zostanie przeznaczone pod gastronomię – mówi Marek Woliński z firmy Arkady Sp. z.o. – Trwają rozmowy z potencjalnymi najemcami, m.in. z głównym operatorem spożywczym i trzema restauracjami. Rozmawiamy zarówno z dużymi sieciami, jak i lokalnymi restauratorami – dodaje. Za wynajem powierzchni w obiekcie odpowiada firma Scallier.

Prace archeologiczne potrwają około 2 miesięcy. W zeszłym tygodniu inwestor rozpoczął przetarg na generalnego wykonawcę. – Cała inwestycja zostanie zakończona najpóźniej w I kwartale 2019 roku – mówi Marek Woliński z firmy Arkady Sp. z.o.

Przypomnijmy, że pierwotny projekt przewidywał oprócz części śródmiejskiej (która jest obecnie realizowana), również cześć staromiejską (zlokalizowaną w kwartale ulic Bramowa-Olejna-Szambelańska). Ostatecznie jednak inwestor zmienił plany w kwestii części na Starym Mieście i obecnie bierze pod uwagę wariant, że znajdzie się tam hotel.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn