Spersonalizowana usługa fulfilment buduje przewagę konkurencyjną

W dzisiejszych czasach  klienci sklepów internetowych oczekują zupełnie nowej jakości w zakresie wysyłki towarów i ich zwrotu. Ma być szybko, sprawnie, wygodnie i oczywiście na najwyższym poziomie – uważa Elżbieta Stachowiak, Marketing Specialist z firmy Ingram Micro CFS Fulfilment.

Odpowiedzią na te wyzwania są tzw. Value Added Services – czyli dodatkowe i dedykowane usługi oferowane przez dostawców usług logistycznych. To właśnie VAS w dużej mierze przekłada  się na sukces w branży  e-commerce i przyczynia się do budowania lojalności kupujących.

Fulfilment z wartością dodaną

Opakowanie przesyłki to swoista wizytówka sklepu. Dlatego jego wygląd, kolor i dobór wszystkich składowych materiałów powinien zostać dokładnie przemyślany przed rozpoczęciem faktycznej sprzedaży internetowej i bezpośrednio nawiązywać do identyfikacji wizualnej danej marki. Naturalnie najważniejsza jest zawartość paczki, jeśli jednak przy okazji charakterystyczne opakowanie przyciąga uwagę i intryguje korespondując z ogólną strategią firmy, to jest ono także darmowym nośnikiem reklamy.

Warto pamiętać przy tym o takich szczegółach jak dbałość o środowisko naturalne czy wygoda klienta w zakresie możliwości ponownego wykorzystania opakowania do przesyłki zwrotnej. Zewnętrzny operator usług fulfilment z wieloletnim doświadczaniem może doradzić  w zakresie doboru materiałów opakowaniowych i zadba zarówno o bezpieczeństwo jak i estetykę każdej przesyłki.  

Personalizacja na każdym etapie

Kupujący zawsze z niecierpliwością  czeka na schludnie przygotowaną przesyłkę, której otrzymanie i otwarcie będzie przyjemnością porównywalną z rozpakowaniem prezentu – chce być bowiem traktowany wyjątkowo i myśleć, że dany produkt został wyselekcjonowany i pieczołowicie przygotowany specjalnie z myślą o nim. To  właśnie usługi dodatkowe i dedykowane, takie jak chociażby pakowanie na prezent, (selektywny) insert materiałów czy kartek z indywidualnymi, odręcznie napisanymi życzeniami przyczynia się do wzrostu satysfakcji klienta. Spersonalizowany przekaz marketingowy nie musi być wyłącznie widoczny na ekranie komputera lub urządzenia mobilnego. Drukowane materiały reklamowe, kupony rabatowe lub indywidualne oferty stworzone na bazie historii przeglądania artykułów i wzbogacone o próbki towarów mogą być także dołączone do przesyłki. Takie działania dostarczają kupującym maksimum zadowolenia i wyróżniają sklep na tle konkurencji.

Autorem tekstu jest Elżbieta Stachowiak, Marketing Specialist z firmy Ingram Micro CFS Fulfilment. Cały tekst zostanie opublikowany w najbliższym numerze Shopping Center Poland Magazine.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl