Ponad milion użytkowników sklepu internetowego Super-Pharm

Już ponad milion użytkowników poznało sklep internetowy Super-Pharm. Super-Pharm jest siecią ok. 70 placówek łączących w jednym miejscu aptekę, drogerię oraz perfumerię.

W listopadzie 2016 roku, w związku z coraz większym zainteresowaniem klientów, firma postanowiła otworzyć sklep internetowy. Sprawne funkcjonowanie serwisu www.superpharm.pl zapewnia usługa oferowana w modelu chmury obliczeniowej.

Sklep Super-Pharm w chmurze

– W naszej ocenie to najlepsze spośród wdrożeń usługi chmurowej. Otrzymaliśmy kompletne rozwiązanie hostingowe oraz pomoc ekspercką na każdym etapie projektowania i wdrażania usługi.  Dotyczy to zarówno obszaru sieciowego, jak i aplikacyjnego. Dzięki temu w dwa tygodnie uruchomiliśmy i skonfigurowaliśmy zasoby potrzebne do uruchomienia sklepu internetowego. Sklep działa niezawodnie także w momencie zwiększonego ruchu – mówi Olgierd Oszmiański, dyrektor ds. informatyki Super-Pharm.

Sklep działa w oparciu o usługę Netia Compute polegającą na utrzymywaniu kluczowych zasobów klienta w chmurze w bezpiecznym i monitorowanym przez 24h na dobę środowisku.

Głównymi korzyściami usługi są: * Wysoka skalowalność, którą zapewnia szybkie, elastyczne zwiększanie dostępnych zasobów na życzenie klienta; *Efektywność kosztowa daje wymierne korzyści finansowe ze względu na brak wydatków na zakup sprzętu i dostosowanie środowiska serwerowego oraz utrzymanie dodatkowego personelu; * Bezpieczeństwo, gwarantujące monitoring 24h na dobę oraz architekturę systemu przygotowaną w modelu High Availability.

Super-Pharm to jedyna sieć sklepów typu drugstore

Super-Pharm uruchomiła pierwszy w Polsce sklep internetowy na Magento 2 Enterprise Edition. W listopadzie ubiegłego roku przeprowadzono integrację Magento 2 Enterprise z dedykowanym systemem ERP Farmax oraz programem lojalnościowym Lifestyle.

Przypomnijmy, Super-Pharm to jedyna sieć sklepów typu drugstore, będąca połączeniem apteki, drogerii i perfumerii w jednym miejscu. Ekspansja sieci jest prowadzona we wszystkich największych miastach w kraju (70 placówek).

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn