W Kołobrzegu powstanie nowe centrum handlowe

karuzela-kolobrzeg

Rozpoczęły się prace projektowe obiektu Karuzela Kołobrzeg. Inwestor – spółka Karuzela Kołobrzeg sp. z o. o. planuje budowę centrum handlowego o powierzchni 30 tys. mkw.

Wszystkie projekty spółki Retail Concept, która zajmuje się komercjalziacją Karuzeli zostaną zaprezentowane podczas Shopping Center Forum 2017 CEE Edition na stoisku 1.9 Retail Concept

Karuzela Kołobrzeg to obiekt który powstanie na powierzchni 10 hektarów, będzie miał powierzchnię handlową około 30 tys. mkw i ponad 1000 miejsc parkingowych. W skład centrum będzie wchodziło około 90 sklepów, kino i wolnostojący sklep „zrób to sam”. Obiekt powstaje przy ul. Bolesława Krzywoustego.

Trwają prace projektowe Karuzeli Kołobrzeg

Warszawska pracownia architektoniczna Bose International Planning and Architecture już podpisała z inwestorem umowę o wykonanie projektu budowlanego.

– Kołobrzeg to miasto które dziś przeżywa boom inwestycyjny w branży hotelarsko-sanatoryjnej i mieszkaniowej. Karuzela Kołobrzeg będzie odpowiedzią na zwiększające się potrzeby lokalnego rynku na którym obecnie brak znaczącego,  atrakcyjnego funkcjonalnie i estetycznie  obiektu handlowego, spełniającego  potrzeby mieszkańców  i turystów  – mówi architekt Damian Wołkiewicz, Partner  w Bose International.

Przewidywany termin oddania obiektu do użytku to przełom 2018/2019 roku.

Przypomnijmy, w pierwszej połowie 2017 roku Retail Concept planuje także rozpocząć budowę parku handlowego Karuzela w Świebodzinie. Aktualnie trwają prace projektowe. Nowy obiekt  będzie miał ok. 9 tys. mkw. powierzchni handlowej.

7 obiektów w sieci Karuzela

Obecnie działa już 7 obiektów w Polsce pod nazwą Karuzela – w Biskupcu, Wodzisławiu Śląskim, Turku, Lublińcu, Gołdapi, Mrągowie i  Wrześni.

Retail Concept to firma specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Doświadczony zespół ekspertów odpowiada na potrzeby kompleksowego doradztwa klientów sektora nieruchomości . Firma zajmuje się komercjalizacją i re-komercjalizacja centrów handlowych, opracowaniem koncepcji architektoniczno-handlowych dla obiektów handlowych, prowadzi badania rynkowe dla planowanych centrów handlowych, a także reprezentuje najemców w rozwoju sieci sklepów.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn