Biedronka udostępnia płatności Android Pay

Za pośrednictwem Android Pay można płacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe Mastercard lub Visa, czyli w ponad 400 tys. punktów sprzedaży w Polsce.

W gronie partnerów systemu Android Pay znalazła się również największa sieć detaliczna w Polsce – Biedronka. Użytkownicy Androida Pay otrzymają  notyfikację o możliwości zapłacenia swoim telefonem w sklepach Biedronka.

– Korzystanie z Androida Pay jest łatwe. Wystarczy, że wybudzisz swój telefon (nie trzeba go nawet odblokowywać czy też otwierać aplikacji), a następnie zbliżysz do terminala płatniczego w tym samym miejscu, gdzie dotąd zbliżałeś swoją plastikową kartę. To wszystko – wyjaśnia Piotr Zalewski, Communications & Public Affairs Manager w Google Polska.

Płatności w modelu omnichannel

Android Pay pozwala na dokonywanie płatności nie tylko w sklepach stacjonarnych i online, ale także w aplikacjach mobilnych – już teraz z Androida Pay możesz korzystać w aplikacjach Allegro i Uber, a niebawem taka możliwość pojawi się także w Ceneo, iTaxi, Pyszne.pl i kolejnych aplikacjach.

Aby rozpocząć korzystanie z Androida Pay, należy pobrać aplikację ze Sklepu Play i dodać kartę (kredytową lub debetową) Mastercard lub Visa. Android Pay działa na wszystkich urządzeniach z systemem Android 4.4 lub wyższym i modułem NFC (NFC nie jest wymagane, gdy chcemy dokonywać tylko płatności w aplikacjach), a także na urządzeniach Android Wear, czyli np. zegarkach.

Biedronka w ponad 1 tys. miejscowości

Sieć dyskontowa Biedronka otworzyła w 2016 roku w Polsce 83 sklepy, a zamknęła 28. Dodatkowo odnowionych zostało 221 placówek. To oznacza, że de facto sieć rozrosła się o 55 sklepów. W tym roku tempo rozwoju ma zostać znacząco przyspieszone, a na koniec 2017 roku sieć ma liczyć o ponad 100 sklepów netto więcej niż obecnie. Przypomnijmy, że Grupa Jeronimo Martins zarządza w Polsce siecią ponad 2720 sklepów, które są zlokalizowane w ponad 1000 miejscowościach.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn