Wojas planuje zagraniczną ekspansję online

Salon Wojas

Kanałem, którym w szczególności widzimy duży potencjał, to zdecydowanie eCommerce. Planujemy zwiększyć sprzedaż w tym kanale poprzez znane zagraniczne sklepy internetowe oraz platformy typu marketplace – komentuje Wiesław Wojas, prezes zarządu spółki Wojas.

– W ubiegłym roku prowadziliśmy zwiększone nakłady na rozwój sprzedaży w internecie. W roku 2016 odnotowaliśmy kolejne wzrosty w stosunku do roku 2015, w 2017 chcemy dalej uzyskać dynamikę minimum 30 proc. w stosunku do 2016 roku – tłumaczy Wiesław Wojas.

– W tym roku chcemy także prowadzić zwiększoną akcję promocyjną na innych rynkach. Planujemy także zwiększyć sprzedaż w tym kanale poprzez znane zagraniczne sklepy internetowe oraz platformy typu marketplace – dodaje prezes sieci Wojas. 

Systematyczny wzrost znaczenia kanału e-commerce

Jak już informowaliśmy na łamach Retailnet.pl, Wojas, jeden z największych producentów obuwia w Polsce, notuje systematyczny wzrost przychodów ze sprzedaży online. Kanał e-commerce zanotował w 2016 roku 21,5 proc. dynamikę wzrostu rok do roku. Łączna wielkość sprzedaży w polskim e-sklepie wyniosła 15,5 mln złotych. Oznacza to, że kanał ten odpowiada już za 8,6 proc. łącznej sprzedaży detalicznej w kraju.

Funkcjonujący na polskim rynku sklep internetowy Wojas oferuje klientom trzy możliwości płatności za dokonane zakupy: kurierowi przy odbiorze przesyłki; płatność przelewem; oraz za pośrednictwem systemu Przelewy24.

Dostawa jest realizowana jedynie na terenie Polski poprzez firmę kurierską DPD oraz paczkomaty InPost. Zamówienia o wartości powyżej 100 złotych realizowane są za darmo. Przesyłka dociera do odbiorców najczęściej po 3 dni roboczych od momentu przyjęcia zamówienia i otrzymania wpłaty.

Wojas S.A. jest jednym z największych polskich producentów obuwia, który dysponuje siecią ponad 180 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech. Co roku produkuje kilkaset tysięcy par obuwia.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn