Dynamiczna ekspansja Jysk

Łódź, Radom, Września, Węgrowiec, Kępno i Mława – to miasta, w których pojawią się nowe salony międzynarodowej sieci handlowej Jysk. Firma swoje sklepy lokalizuje w miastach liczących od 22 tys. mieszkańców.

Jysk pod swoje sklepy wybiera zarówno obiekty handlowe, jak i lokalizacje wolnostojące. Optymalna powierzchnia handlowa wynosi około 1,1 tys. mkw. 27 kwietnia otwarty został salon w Port Łódź, a – zgodnie z zapowiedziami firmy – w czerwcu otwarte zostaną sklepy w kolejnych miastach. Będą to Łódź, Radom, Września, Węgrowiec, Kępno i Mława.  – Planujemy kolejne otwarcia. Rocznie otwieramy od 13 do 15 salonów – mówi Jacek Wasilewski dyrektor ds. rozwoju Jysk.

Sklepy w 41 krajach

Jysk jest międzynarodową siecią handlową oferującą produkty z segmentu wyposażenia domu. Obecnie sieć liczy około 2,3 tys. sklepów w 41 krajach na całym świecie, w tym Danii, Norwegii, Szwecji, Grenlandii, Hiszpanii, Rumunii, Francji, Wielkiej Brytanii i na Wyspach Owczych.

Założycielem Jysk jest Lars Larsen, który jest znany w całej Danii jako najlepszy sprzedawca „z wyjątkową ofertą”. Pierwszy sklep otworzył tam w 1979 roku. W języku duńskim słowo „Jysk” oznacza coś lub – jak Lars Larsen – kogoś z Półwyspu Jutlandzkiego i jest często kojarzone ze skromnością, dokładnością i uczciwością – trzema wartościami, które Larsen zawsze identyfikował z Jysk oznaczające wiarygodność i solidność.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn