Aleja Bielany z nagrodą Shopping Centre Awards 2017 od ICSC

icsc

Wrocławska galeria handlowa Aleja Bielany jako jedyna spośród polskich centrów handlowych została nominowana i wyróżniona nagrodą podczas gali ICSC Shopping Centre Awards w kategorii Refurbishments and/or Expansions (large and extra large). Rozdanie nagród odbyło się 25 kwietnia 2017 w hotelu Hilton w Warszawie.

ICSC Shopping Centre Awards

Nagroda przyznana podczas gali ICSC Shopping Centre Awards w kategorii rozbudowa lub przebudowa dużego lub bardzo dużego centrum handlowego jest dla IKEA Centres Poland S.A. właściciela Alei Bielany ogromnym sukcesem. Aleja Bielany znalazła się w finale z Ankamall z Ankary w Turcji i została jedynym centrum nagrodzonym w tej kategorii. Nominacja była związana z rozbudową Alei, która z sukcesem zakończyła się w listopadzie 2015. W wyniku rozbudowy centrum może pochwalić się 145 tys. mkw. GLA na której znajduje się 200 sklepów.

Przed wyłonieniem zwycięzców międzynarodowe jury odwiedziło wszystkie nominowane obiekty. Byli oni zainteresowani aspektami architektonicznymi, codziennym funkcjonowaniem centrum a także aspektami biznesowymi. – Cieszymy się, że jurorzy docenili ideę Meeting Places, która jest kluczowa dla wszystkich centrów IKEA Centres. W uzasadnieniu werdyktu jurorzy podkreślali, że oferujemy naszym klientom przestrzeń w której mogą nie tylko zrobić bardzo różnorodne zakupy, ale także zjeść oraz spędzić ciekawie i aktywnie czas z rodziną. – mówi Katarzyna Gawlik, Dyrektor ds. Zarządzania Centrami Handlowymi /Członek Zarządu IKEA Centres Poland S.A.

ICSC Shopping Centre Awards to nagroda, która od niemal 40 lat przyznawana jest nowo otwartym inwestycjom oraz centrom handlowym, które z sukcesem przeszły proces przebudowy lub rozbudowy. O wyborze najlepszych obiektów decyduje organizacja International Council of Shopping Centres, która ocenia centra handlowe według ściśle określonych kryteriów. Nominacje na rok 2017 zostały ogłoszone podczas ostatniej edycji MAPIC. W gronie finalistów znalazło się 13 obiektów z 8 krajów z terenu całej Europy.

200 sklepów oraz największy sklep IKEA w Polsce

Aleja Bielany to centrum handlowo – rozrywkowe, należące do IKEA Centres, w którym znajduje się 200 sklepów oraz największy sklep IKEA w Polsce. Na 145 tys. mkw. oferuje szeroką ofertę odzieży, obuwia i akcesoriów, kosmetyków, a także artykułów sportowych i wyposażenia wnętrz. W centrum znajduje się także hipermarket sieci Tesco. Posiada rozbudowaną ofertę rozrywkową, w tym bogaty wybór restauracji oraz dwupoziomowe kino Helios i klub Fitness Academy.

Goście Alei Bielany mogą pracować w bezpłatnej strefie co-workingowej, w której mogą nieodpłatnie korzystać z internetu oraz drukarki. Na zmęczonych pracą czeka dedykowana relaksowi strefa chillout. Najmłodsi goście centrum mogą bez opłat spędzić do dwóch godzin na zabawie pod opieką wykwalifikowanej kadry w dedykowanej im Alei Juniora.

Na zmotoryzowanych klientów czeka 4,7 tys. bezpłatnych miejsc parkingowych, w tym blisko 1000 na parkingu podziemnym, wyposażonym w system oznakowania wolnych miejsc. To największy parking przy centrum handlowym we Wrocławiu.

IKEA Centres Poland jest wystawcą Shopping Center Forum 2017 CEE. Swoje projekty zaprezentuje na stoisku 3.10

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn