Nowy food court w Galerii Sandecja już otwarty

Debiutującymi lokalami gastronomicznymi w nowej strefie food court Galerii Sandecja są: jedyna w Nowym Sączu Telepizza, dotąd nieobecny w mieście Red Hot Chicken oraz Fresh ‘N’ Fast. Poza tym w ofercie znajdują się Doner Kebab i kawiarnie: Ice Cafe i Violet Cafe.

– Miło nam poinformować, że prace związane z budową nowej strefy gastronomicznej zostały zakończone z sukcesem. Zmieniło się wszystko, od wystroju po ofertę, pojawiły się nowe meble, a lokale gastronomiczne zyskały spójne fronty – mówi Jarosław Lipiński, TK Developoment.

Pierwsi goście skorzystali z nowocześnie urządzonego food courtu i nowej oferty gastronomicznej Galerii Sandecja już w kwietniu.

Nowoczesna strefa gastronomiczna

Dobrze zaprojektowana strefa food court w galerii handlowej to taka, która oferuje komfort spożywanego posiłku i zaspokaja różne upodobania kulinarne. Dla tych gości, którzy się spieszą, ważne będzie bezzwłoczne skorzystanie z oferty, inni zarezerwują więcej czasu, aby móc celebrować posiłek.

W procesie projektowania nowej strefy restauracyjnej w Galerii Sandecja architekci z ARS Group wyszli naprzeciw nowym trendom i potrzebom konsumentów. Zastosowano strefowanie przestrzeni, z wyraźnym zróżnicowaniem miejsc siedzących na restauracyjne i kawiarniane oraz te dedykowane dzieciom. Goście Galerii Sandecja mogą wybrać najlepsze dla siebie miejsce, ponieważ w ramach jasnej i przestronnej strefy food court przewidziano duże, długie stoły, sprzyjające grupowym spotkaniom i integracji, jak i mniejsze stoły, przy których w kilka osób można zjeść obiad. Pojawiły się tutaj również wysokie stoły i hockery, lubiane przez młodzież. W food courcie czekają też niskie stoliki i krzesełka, te przeznaczono dla dzieci.

Szybkie tempo życia sprawia, że Polacy coraz częściej jadają poza domem i coraz większą część budżetu domowego przeznaczają na posiłki. Z badania „Polska na talerzu 2016” wynika, że ilość respondentów, deklarujących stołowanie się na mieście przynajmniej raz w tygodniu, wzrosła o ponad 25 proc. w porównaniu do roku 2015.

Badani przyznają, że wraz ze zmianą preferencji kulinarnych zmieniają się wydatki na jedzenie poza domem. Mimo że nadal nie bez znaczenia jest cena posiłku, to z roku na rok zauważane są wyższe wydatki. Najchętniej wybieranymi przez Polaków lokalami są pizzerie – aż 70 proc. odpowiedzi dotyczyło tego rodzaju lokali.

Food court nie bez powodu znalazł się pośród priorytetów w procesie zmian wdrażanych w Galerii Sandecja. Od kilku lat rośnie świadomość i wiedza z zakresu kulinariów, a konsument przywiązuje wagę do jakości dań i obsługi. Istotnymi czynnikami są czystość i komfortu przestrzeni restauracyjnych.

– Decyzja o rozpoczęciu współpracy z uznanym biurem architektonicznym oraz inwestycjach w strefie foodcourt była odpowiedzią na nowy trend w Polsce. Atrakcyjna oferta gastronomiczna stanowi obecnie dla klientów równie ważny powód wizyty w centrum handlowym, co dobrze dobrana oferta modowa. Pierwsze opinie na temat efektów remontu są bardzo pozytywne, a nic bardziej nie cieszy jak uznanie ze strony samych klientów – podaje J. Lipiński.

Inwestorowi TK Development zależało na stworzeniu miejsca przyjaznego i otwartego dla klientów. Aranżacja nowej strefy food court w Galerii Sandecja nawiązuje do stylu skandynawskiego, w którym jasne kolory, biel i grafit ocieplone zostały ciepłem drewna. Naturalne materiały, przestronność, ale i przytulność zapraszają gości i zachęcają do odpoczynku i relaksu.

97 proc. powierzchni wynajętej

Galeria Sandecja to centrum handlowe w Nowym Sączu o łącznej powierzchni 40 tys. mkw., z czego 97 proc. to powierzchnia wynajęta.

W gronie blisko 100 sklepów oraz punktów usługowych znajdują się m.in.: H&M, New Yorker, Carry, Wojas, Pako Lorente, Douglas, Rossmann, Ryłko, CCC, Deichmann, Orsay, Apart, Drogeria Natura, Monnari, RTV Euro AGD, Martes Sport. Szeroką ofertę spożywczą zapewnia sklep Carrefour, funkcjonujący na powierzchni 5 tys. m kw. Nowy foodcourt reprezentują: Telepizza, Red Hot Chicken, Fres’N’Fast, Doner Kebab oraz kawiarnie.

Galeria Sandecja, zlokalizowana przy ul. Węgierskiej, jest miejscem zakupów i spotkań zarówno dla mieszkańców Nowego Sącza i okolic, jak również gości ze Słowacji. To destynacja kompleksowych zakupów dla całych rodzin.

Mieszkańcy Nowego Sącza i okolic doceniają obiekt za jego atmosferę, ofertę oraz szereg działań marketingowych, w tym akcje promocyjne i rabatowe, które już na stałe zagościły w kalendarzu Galerii Sandecja.

Za wynajem powierzchni handlowych w Galerii Sandecja odpowiada dział najmu firmy TK Development. Procesem zarządzania zajmuje się CBRE.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY